KláraPsotová

S čím chemicky reaguje plexisklo? Nabobtnání a destrukce tvaru

Potřebuji naleptat a narušit povrch plexiskla tak, aby nabobtnal a různě se vytvaroval. Díky

Odpovědi
JájsemRaibek

Odolává vodě, zředěným alkáliím a kyselinám. Neodolává koncentrovanějším kyselinám a hydroxidům. Rozpouští se v aromatických a chlorovaných uhlovodících, esterech, ketonech, etherech.

Emefej

Plexisklo se nejlépe rozpouští v chloroformu, xylenu či styrenu. Ano jednu z chemikálii běžně neseženeš. Řešení – kup si Dentakryl a použij tu tekutinu, kterou najdeš v balíčku.

Drap

Myslím, že bez tepla to nepůjde.

lexx

vyzkoušel bych aceton (nitroředidlo, dimethylketon) nebo tepelný zdroj, vysoušeč vlasů například…

KláraPsotová

Ano jde to. Plasty chemicky reagují například na ředidlo nebo toluen, ale nenabobtná jejich tvar. Na internetu jsem tuto informaci hledala, ale zjistila jen, že reagují na nějaké kyseliny, ale nemůžu najít na jaké. Btw, studuji design na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a mám to jako semestrální práci.

Agneta

Tak to zkus s tím toluenem, a ten tvar potom vyfoukej fenem:D