Natee

Ruština / Němčina z hlediska využití

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
WeeBear

Němčina

Pokud umíš anglicky, tak bych volila němčinu, většina písmen se čte podobně, mají snad navíc akorát ‚ostré s‘ (píše se jako ß) a dá se to naučit. Sice hodně lidí říká, že se němčina plete s angličtinou, ale to se stává jen ze začátku. 🙂

Ruština je prý jednoduchá, protože má stejný slovosled jako čeština, je to slovanský jazyk, ale azbuka.. Nevím no.

Když kouknu na využití, tak bych volila němčinu..

Další odpovědi
Drap

jiná odpověď

V Rusku se více využije ruština v Německu zase více němčina

Lamička

Ruština

KamČůZeK

Ruština

Jelikož máme obchodní a ekonomické vztahy s touhle zemi, zvolil bych ruštinu, učil jsem se ji 3 roky a bavilo mě, přišel jsem a¨na střední a dali mi jako 2. cizí jazyk němčinu, a už mě to nebaví, je to těžké nebo mě prostě jen nezaujala. takže opakuju že rušina.

ClaudinQaXxX

Němčina

Něměcko a Rakousko máš blíž a je lehčí kvůli té angličtině. :)

cappuccino

Urcite bych volila nemcinu, protoze i v Rusku se dneska v mezinarodnich obchodnich sferach pouziva anglictina. Navic poloha nasi zeme je pro nemcinu primo stvorena!