PanTau33

Rusko zahájilo trestní stíhání kvůli odstranění Koněvovy sochy. Co si o tom myslíte?

Zdroj Aktualne.cz. Podle mě tady hodně přestřelili a v šíření jejich zločinné propagandy je to poslední kapka. Pražané se svobodně rozhodli odstranit sochu komunisticko-fašistického okupanta a vraha, ne žádného osvoboditele. Teď se tihle další pokrytečtí fašisti snaží umlčet každého kdekoliv nehledě na suverénní státní hranice, práva, a svobody. Kde to skončí? Nějaké rusko-české vztahy se teď mohou strčit stranou. My se bez těchto šílenců obejdeme, oni bez nás ne. Cituji slova toho, kdo zaútočil na naši ambasádu: „Naše tanky budou v Praze.“ Ne, prosím, pokrytecké fašisty tu znovu nechceme. Myslíte si, že tam někoho za tento zločin zatknou? Samozřejmě, že ne. Doufám, že se probudí i naše vláda, a bude stát za svými občany. Rusové nejsou o nic lepší jako nácci, ale jejich obvinění každého, kdo s nimi jakkoliv nesouhlasí, z propagace nacismu, samozřejmě funguje dokonale. Mimochodem, oběti Stalina se čítají až na 60 milionů a celkově „komunismu pro lidi“ více než 100. Hodně šteští s podobnými režimy.

Nejlepší odpověď
hapiky

Rusové nějak zapomněli, že už dost dlouho nehrají ve střední Evropě první housle.
Dříve stačilo zvednout telefon a sochy rostly jak houby po dešti (někdy byli naši pamponi papežtější než papež a dělali ptákoviny sami od sebe).
To, že Rusové vojensky intervenují v Ukrajině, považují asi za maličkost, strhnout sochu je tragédie. Kdy už konečně Rusáci přiznají, že Prahu neosvobodili? Když tam přijeli, Němci už se dávno (po domluvě s pražskými povstalci) stáhli. Proto tam socha ŽÁDNÉHO Rusa nemá co dělat.

Další odpovědi
Drap

Přestřelilo spíš několik místních pomatených politiků.Pokud vím, tak Pražané se svobodně nerozhodli. Kde získáváš takové nepravdivé informace. Bylo nějaké referendum, kolik Pražanů se k tomu vyjádřilo?
Nemyslím si o tom nic a i kdybych si myslel cokoli, tak to na věci nic nezmění.Nebo chceme diktovat Rusku co má dělat a jak se má chovat a jaké přijmout zákony? Stejně jako jsme zvyklí poslouchat Brusel a USA my?

EKSOT123

Nedávno ses ptal na toto téma. https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/konecne-odstranili-sochu-koneva-jaky-je-vas-nazor#utm_sou­rce=rsskatego­rie&utm_medium=rss
Je vidět, že nemáš vůbec úctu k názorům druhých. Nejedná se, nebo aspoň to nic nedokazuje, o odpovědi žádných starobolševiků, ale o svědomité lidi, kteří se snaží Rusku odpustit a posuzovat věci spravedlivě. Názory společnosti jsou ale zdeformované protiruskou kampaní sdělovacích prostředků. Bojím se, že referendum by nebylo zcela jednoznačné ve prospěch rozumu. Ale prostě se využilo koronavirové situace, kdy lidi nemohli demonstrovat.
Na druhou stranu se ani Rusko nepostavilo poctivě ke své historii, berou to jako skutečnou křivdu a pořádají v Moskvě demonstrace proti fašistickému Česku. Pokud má tedy být ta socha nahrazena památníkem osvoboditelům, bylo by spravedlivé, aby bylo zdůrazněno, že zejména ruským. Osobně bych také radši vyzdvihl obyčejné vojáky než jejich velitele.

elkon

Rusko mě nezajímá. A bulvár taky ne.

ten který je

Nechtěl by sis dát alespoň přes svátky pokoj s tou politickou agitací? Díky.

marci1

Stíhání české samosprávy Ruskem kvůli soše Koněva je nepřípustné, uvedlo ministerstvo zahraničí. Ruské zákony nebudou podle něj v ČR vymahatelné, uvedlo v pátek ministerstvo v tiskovém prohlášení.

oladin

Tak Sergej Skripal si taky myslel, že na něj Rusko nedosáhne. Jinak moc nerozumím tomu proč se místo ruských agentů a diplomatů na našem území odstraňují sochy, ale tohle je spíš případ pro psychology.

Mc Merkurion

… že po třiceti letech si někdo hraje na hrdinu >>> mimochodem, odstranění sochy je zbabělý čin a víš proč ??? DYŤ ONI NEMĚLI DOST ODVAHY JI ODSTRANIT, MUSELI POČKAT NA NOUZOVÝ STAV !!! … o čem to asi vypovídá ???

mosoj

Stydím se za to a i za tebe. Nevíš o čem mluvíš.

Kryšpín

Můžou si stěžovat tak na lampárně ovšem pravděpodobně lampárny jsou zrušeny, ale být v kůži toho aktivního starosty a obhájce milovníka Vlasovců moc klidný spánek bych neměl, ohledně akcí ruských celosvětových profíků.

Pepa25

Ten který je: Rusové si nedají pokoj: otázka by tu nebyla, kdyby nebylo z jejich strany zahájeno trestní stíhání.

Mc Merkurion

… kdyby ji neodstranili, nezahájili by Rusové stíhání a otázka by zde nebyla >>> je potřeba uvádět všechny souvislosti …
… je totiž otázkou, proč po tolika letech to udělaj v nouzovém stavu, to svědčí o zbabělosti !!! … nemíním polemizovat, zda je to správné, či nikoli, na to můžeme mít rozdílné názory, jen mluvím o způsobu, a ten se mi zdá nějak podivný …

Mc Merkurion

@Hapiky: a proč teda stavět sochu Vlasovcům, když žádnej, tak žádnej !!!

hapiky

To, že nás osvobodili Rusové, je naše prohra. Vlasovci byli mírně řečeno rozporuplní, ale kdyby na to měli a osvobodili nás, dopadlo by to mnohem lépe. Sochy se nemají stavět žádným diktátorům, ani jeho přisluhovačům. Podle mého názoru jen těm, co se zasloužili o rozkvět a demokratiský rozvoj dané země, její kultury apod.