Ručení zaměstnavatele za věci zaměstnance, pokud je musí odkládat na vrátnici

Ve firmách, kde musíte na vrátnici odevzdávat vše co máte u sebe, včetně mobilů, klíčů, …

Ručí třeba zaměstnavatel za mobil nebo řekne: „Mobil si nemáte do práce nosit, protože jej k výkonu práce nepotřebujete a je to věc obvykle do práce nenošená.“ A tvrzení, že hned po práci musím zavolat dceři zda se v pořádku vrátila ze školy zaměstnavatele nezajímá.

Nejlepší odpověď
mojitek

Kdyz uz z nejakeho duvodu „musite“ odlozit vec napr.na vratnici,tak Vam musi dat podepsanou stvrzenku (alespon kopii)o tom jakou vec jste tam odlozila.Bez té bych nic neodkladal.Protoze jak pak dokazete,ze jste si tam odlozila mobil ten a ten a ne tamten,a pokud vubec neco…
Jestlize mate stvrzenku s popisem veci,tak zamestnavatel samozrejme ruci v plne vysi…

myšpulín : Zamestnavatel ktery vydal narizeni ze mobil atd se musi uschovat na vratnici za tyto veci v plne vysi ruci.
Vy jste se podivala do zakoniku ,ale to o cem pisete se vztahuje na veci,ktere zamestnanec ztrati nekde na pracovisti..

Další odpovědi
myšpulín

Dle zákoníku práce nemá zaměstnavatel tuto povinnost, neručí za věci zaměstnance.