Sameotazky

Rozumíte mezislovanštině?

Video s ukázkou jak mezislovanstine rozumí ruzne narodnosti. Můžete si sami zkusit kreslit podle instrukcí instrukcí mezislovanskem jazyce https://youtu­.be/NztgXMLwv4A

Rozumíte? Myslíte, že rozumí opravdu každý nebo musí mít člověk trošku cit? Protože někteří si neporadí ani s takovym [nikagda]

Odpovědi
led

Ano

Pripomenula som si tým medzinárodné stretnutia vo svete. Nič nového. Jestvuje veľa umelých jazykov napríklad Esperanto, Interlingua, Basic English, Novial, Antido, Latino sine flexione, Romanica, Eurolang,… Takto akosi sa bežne dohovárajú ľudia, keď nenájdu spoločný dorozumievací ja­zyk.

Podobným „jazykom“ aj keď nie umelým, ale historickou potrebou vyvinutý je napríklad stará „prešburáčtina“, tj. jazyk, ktorým sa doruzumievali v meste mnohých jazykov starej maďarskonemec­kočeskosloven­skej Bratislave starí „prešburáci“ ešte aj v 50-tych rokoch minulého storočia

Pepa25

Ano

Docela jsem tomu rozuměl. Ale možná je to tím, že je to hodně postavené na polštině, třeba ten Bulhar na videu měl zjevně problémy.

paul1

Ne

Sem tam je nějaké slovo pochopitelné, ale nic moc.

Adam Otte

Ano

Sameotazky

Já rozumím téměř vse a když nerozumim slovo, pochopím z kontextu. Proto mě to nadchlo jako super reseni pro dorozumeni se,ale pak jsem si uvědomila i z nekterych takovýchto videí s různými lidmi, ze opravdu to není stejne srozumitelné pro vsechny a nekomu podobnost nedocvakne/ nestačí k porozumění. Nebo rozumí spoustu slov, ale větu nepochopi.

led

Niekedy komunikácia trvá dlhšie, pretože ak nenájdete presný výraz, použijete slovný opis, ruky a mimiku.