EKSOT123

Rozpínání vesmíru. Jak polapit nově vzniklý prostor?

Podle odkazu str. 6

https://astro­.physics.muni­.cz/download/do­cuments/skrip­ta/F6550.pdf
V současnosti se vesmír rozpíná tak, že k 1 m3 ročně přibude 0,2 mm3 nového prostoru…

Byla by bláhovost se o tento nový prostor nechat ošidit, ale jak ho polapit? Třeba nějakou pevnou ocelovou bednu?…
(Domnívám se, že nový prostor nevzniká pouze v mezigalaktickém prostoru, ale i uvnitř galaxií, dokonce možná i uvnitř hvězd a planet. Ale kvůli gravitaci se to rozpínání projeví pouze v mezigalaktickém prostoru. Nějak ten prostor uteče, ukol polapit…)

Nejlepší odpověď
aliendrone

No, řekl bych že úplně stejně, jako ten „starý“, pokud to zvládneš. ;) :D :D
Jestliže potřebuješ konkrétně poradit, obrať se na občany města Kocourkova, kteří řešili podobný problém (tmu v radnici, když při stavbě zapomněli na okna). Doporučuji se jako prvního zeptat radního Semtele. I kapitán gardy Tojsemselek by mohl vědět. :) ;)

Další odpovědi
Edison

Nějak ti uniká co je vlastně prostor a co je vesmír… Píšeš pěkný bláboly.

elkon

Jednoho takového už tady máme…

Petr Kaňa

Co na to říct… Země není placatá ale je ve tvaru donutu.

orwell

Já bych řekl, že není třeba ho lapat, protože už se stalo a on polapil sám sebe.

Gus_Fring

Zapomněl jsi na to, že celý vesmír stojí na velké želvě. A pod tou želvou je další želva. A pod tou další želva. A celý vesmír je jen 42 stěn a naše planeta je plochá.

EKSOT123

Orwell, chápu to dobře? To jako že zřejmě každý bod prostoru má v sobě potenciál se dál rozpínat, možná ještě hodně. Takže budoucí větší prostor je lapen v tom dnešním menším… Ale stejně se mě nelíbí, že si ten kujón dělá co chce a těžko na něj vyzrát.