orestez

Rozmanitost tvorstva vnímá lidstvo kladně. Ale nabízí se otázka, zda je vše živé podobně jako6 člověk?

Milujeme slony, koně, pséky a kocoury, prasata, opice, kraby a obdivujeme chobotnice. Někteří psíci jsou jako domácí skartovače potravin. Někdo chová kachnu, další hlodavce. Co s domácími zvířátky jako jsou pavouci, rybenky, mouchy a různí narušitelé domácích podlah? Jsou natolik odlišní? Nebo nám stačí dát jim jméno abychom je měli rádi? Uškodili někomu pavouci, rybenky a mouchy?

Nejlepší odpověď
annas

Jsou různé lidé, různí živočichové, které mají lidé rádi více, některé méně, protože jim ubližují a přenášejí nemoci. Samozřejmě jde o potravinový řetězec, tudíž z tohoto pohledu jsou všichni tvorové užiteční.
Už i lidé si pochutnávají na různých červech.

Že by někdo miloval komáry, když sají krev i lidem? Samičky potřebují krev stejně jako kdysi upíři.

Proč by měli jedinci zálibu v rybenkách, když jejich výskyt svědčí o tom, že v bytě, zpravidla v koupelně , WC apod., je vlhko a mají relativní klid. pro svůj výskyt. Pokud je jejich méně, neublíží, ale když se přemnoží, dostanou se k některým potravinám, nebo jim chutnají třeba knihy.

Podobně moli dokážou zničit oblečení.,

Pavouci – rozporuplný vztah.

Myslím si, že větině lidí je protivná moucha, když létá kolem hlavy a určitě neukazuje, že dotyčný je hlava korunovaná.

Proto z těchto tvorů si lidé moc přátele nevybírají,. Všechno záleží na úhlu pohledu.

Je to jako s lidmi, někteří ubližují, jiní vás nechají na pokoji. Stejně jako z každé housenky se nevylíhne motýl…