Kepler

Rozezní se vám někdy v uchu tón, jen na pár vteřin?

Zajímá mě, čím to může být. Jednou dobou jsem sice měl tzv. absolutní sluch, ale nevěřím, že bych byl na tom jako Bedřich Smetana, který komponoval hudbu i jako hluchý s nepřetržitým pískotem v uších. Ten tón vždycky zní jen v jednom uchu a byl bych ho schopný reprodukovat na kytaře nebo na pianu. Naprosto čistý a stálý tón. Že by jen změny tlaku?

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě tomu nebudete věřit, ale opět uvádím své zkušenosti z alternativní medicíny.

Uši souvisejí s ledvinami, i když se to zdá neskutečné. Jednotlivé orgány jsou v těle propojeny – jsou ve vztahu nadřazenosti a podřízenosti. .

Zřejmě máte nevrovnanou energii jin a jang v ledvinách. Bohužel, klasiciká medicína vám v tomto směru zřejmě nepomůže. Někteří lidé se zvoněním či hučením uší žijí dlouho, zvyknou si na to.

Mohou to být i jiné příčiny, ale i stres zatěžuje ledviny atd.

Uvádím svou vlastní zkušenost. Mně se v jednou uchu ozvývaly zvuky, jako by v něm někdo seděl a bouchal na kovadlinku. Pomocí bylinkových extraktů jsem si posilovala ledviny a játra a zvuky zmizely.

Mohou vám chybět i některé minerály, ledviny trpí jejich nedostatkem., některé léky také ledviny zatěžují, rovněž tlak, strava atd.

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/jak-posilit-ledviny/

Pročtěte si článek.

http://www.tren­dyzdravi.cz/me­dicina/nemuze­te-se-zbavit-huceni-v-hlave.html

--
Nikomu svůj názor nevnucuji, jen už poněkolikáté opakuji, že klasická medicína mě „odepsala“, takže nebylo zbytí, přešla jsem na opačnou stranu.

Pokud se pískání objevuje jen občas, určitě není pozdě.

Další odpovědi
yuko

Nastesti takovy problem nemam. Pokud je yo jednou za cas par vterin, tak se s tim da zit, ale je-li to nekolikrat denne, musi to byt otravne. Takze se nejspis musi najit pricina a tady je tomu par slov. Zajit si na nejake vysetreni a jeste predtim, nez se toho zbavite, zkuste zacit komponovat.

Zdroj: http://www.ze­na.cz/zdravi/zvo­ni-vam-v-uchu-necekejte-a-utikejte-k-doktorovi/r~i:ar­ticle:803420/?­redirected=15069853­16

led

Každý tón, ktorý počujeme, je vlastne zmena tlaku na sluchové orgány. Tá „ladička“ vo vašom uchu upozorňuje na zmenu v štruktúre sluchu. Môže ísť o dočasnú, alebo trvalú zmenu. To vám najlepšie povie odborník po vyšetrení. Na internetových liečiteľov by som sa nespoliehala.

Smackdown

Já to mám často,je to Tinitus,vyvolává to stres nebo silné zamyšlení se nad něčím.

dr.luha

Je to poslední signál právě odumírající sluchové buňky (neověřená informace).

zjentek

Jo, rozezní, někdo uvnitř mé hlavy čas od času volá mé jméno. To je vždycky- „zjenték… zjentééék…“ a pak to přestane. Rozezní se to vždycky přesně v uchu!

Kelt

Organizmus se ozývá. Asi je něco špatně. Určitě nejsi 25 letý sportovec, který se připravuje na OH, ale máš minimálně 2 x tolik roků. Tělo už nepracuje, jak by mělo, tak na to upozorňuje – někdo se dřív unaví, jiného bolí klouby, někdo může mít mžitky před očima, jiný zvuk v uších, zvonění. Taky různé cvičení mohou způsobit zvonění v uších – hlavně když probudíš čakry.

Admin2

Zkuste si pročíst i starší názory.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zvon%C4%9Bn%C3%AD%2­0v%20uchu

KristovaNoha

To bude transformátor :)

Kepler

Ne, není to problém a stává se mi to jen občas, rozhodně to není obtěžující. Na svůj věk mám ještě sluch obstojný, v akustické komoře mi naměřili 85 % slyšitelného spektra. Jen mi to vrtá hlavou.

led

Pri vašom veku 446 rokov a „85 % slyšitelného spektra“ tento zvuk úderu kladiva na kovadlinu pomaly zhoršujúceho sluchu upozorňuje, aby ste sa nesnažili rovnať Bedřichovi Smetanovi s jeho tinitom, ani Ludwigovi van Beethovenovi so stratou sluchu. Obťažujúce to začne byť, keď sa na tento problém upriamite celým svojím konaním. Nevrtajte sa tým v hlave, ale žite svoj život taký, aký je. Tak ako ja, vďaka čiastočnej strate sluchu som objavila mnoho možností vnímať svet iným spôsobom.

Kepler

No jo, ta staletí letí, to to letí, to to letí. Když začala průmyslová revoluce, připadá mi to jako včera. Pánenkomária, čeho já se ještě nedožiju…