Retko

Rozdil vyhledávač / vyhledavač ??

No jeste do tretice.

Mimochodem, jestli je nejake jednoduche pravidlo k tomuto tematu k zapamatovani, zlobit se nebudu…

Diky

Nejlepší odpověď
annas

Retko, neuděláš chybu. Oba tvary jsou rovnocenné. Starší je tvar vyhledavač, novější výraz je vyhledávač, ale na tom nezáleží.

Další odpovědi
Syd

Ač by se tak mohlo na první pohled zdát a přiznám se že i já jsem si to myslela, tak to nemusí bejt tak že by vyhledavač byl tzv. search engine kdežto vyhledávač by byl vyhledavatel.
Pravda je taková, že si jsou slova vyhledavač a vyhledávač rovna a jdou libovolně zaměňovat jak ve smyslu googlu tak ve smyslu třeba vyhledavač min (nemyslim detektor, ale člověka)
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=vyhled%C3%A1va%­C4%8D&Hledej=Hle­dej