trololoo

Jaký je rozdíl mezi polohrubou a hladkou moukou?

Dobrý den, chci péct perníčky a jen by mě zajímalo jestli můžu použít místo hladké mouky polohrubou? Děkuji

Odpovědi
dejavu

Hladká je umleta víc na jemno a záleží na tom, protože perníčky by byly s polohrubou takové hrubší a může to mít vliv i na konzistenci těsta. Radši si kup tu hladkou.

anonym

http://www.emi­mino.cz/disku­se/pernicky-omylem-z-hrube-mouky-pomoc-56044/
Doplňuji:
Ahoj. Pekla jsem perníčky i jen z celozrnné mouky, a ta hladká rozhodně nebyla ;) . Žádný problém. Normálně bych to zítra upekla.