tasa

Dobrý den , chci pect celozrnný chléb a nemám celozrnnou hladkou mouku. Můžu dát hrubou?

Nejlepší odpověď
jaza

Tato mouka na pečení celozrnného chleba se dostane koupit v obchodě Zdravé výživy.

Další odpovědi
anonym

Taso, to bych Ti nedoporučovala. Ještě jsem nenašla recept, kde by kromě jakýchkoliv druhů hladké mouky byla mouka polohrubá nebo hrubá. Netuším, co by to s tím chlebem udělalo.
Jestli máš nějaký domácí elektrický sekáček na ořechy (super chopper a podobně), tak tu mouku zkus v tomhle přístroji pomlít. Jinak peč raději z bílé.

Danča84

Určitě ne, chleba by byl tvrdý. Obecně hrubá mouka se používá spíš na vaření (knedlíky, kapání do polévky), pečivo s ní rychle vysychá. Tmavou mouku seženeš dnes už v každém supermarketu, případně větší výběr máš ve zdravé výživě. Nebo můžeš dát hladkou, a přidat otruby a třeba lněné semínko, pšeničné klíčky nebo podobně.