Džanička

Domácí chléb

Nemáte někdo dobrý a osvědčený recept na domácí chléb,aby nechutnal jako buchta jako ten můj recept.Díky

Nejlepší odpověď
Luss

zrovna dneska je na idnes.cz recept na chleba. jen davam tip, nepekla jsem ho nikdy :)

Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/recept-na-perfektni-domaci-chleb-ktery-se-zarucene-povede-krok-za-krokem-1aq-/hobby-domov.asp?c=A100205_­134232_hobby-domov_bma

Další odpovědi
Vicki

Tento recept je do dom.pekárny,ale dá se použít i normálně.Takže-RYCHLOCHLEBA(Do dom.pek.dávat v pořadí jak je psáno)350 ml vody(nebo-200ml mléka,150 ml vody-vše vlažné smíchat dohromady,1/2 čerstv.droždí,2ká­vové lž.cukru,2/5 kl soli,2 klkmínu,2kl octa,2kl oleje,510g mouky-může se namíchat s celozrnnou,ale větší podíl je hl.mouky.

panenka

ahoj džáničko já mám recept na chleba od mojí babičky která ho fakt dělá moc dobrý.tak ho svěřím i tobě.
TĚSTO:2 LŽIČKY SOLI
3 LŽÍCE VLAŽNÉHO MLÉKA
1 BALÍČEK DROŽDÍ
1–2 LŽIČKY CUKRU KRYSTAL
1–2 LŽIČKY KMÍNU
2 HRNKY VLAŽNÉ VODY
5 HRNKŮ HL.MOUKY
NA POTŘENÍ OCET,VODA
HLADKÁ MOUKA DLE POTŘEBY NA VYSYPÁNÍ
mouku,sůl,cukr,kmín,vo­du,mléko a droždí smícháme a necháme kynout zhruba hodinu.až nám těsto vykyne ,připravíme si nádobu na pečení do které dáme na dno jenom mouku (žádný olej).pak necháme rozpálit troubu a mezitím těsto na chléb vysypeme a jenom mokrýma rukama upravíme dáš ho na mouku kterou jsis vysypala nádobu a ještě necháš 20 minut vykynout.do hrnku si dej vodu a ocet trošičku a těsně před vložením do trouby ho jen zlehka potři aby ti těsto nespadlo dolů pak těsto vlož do trouby a zprudka peč 5–10 minut pak úplně pomalu dopékáš asi tak 45 minut během dopékání chléb potři vodu a octem.
je to opravdu dobrý chléb tak ho zkus

bartt13

kup si ho v lidlu staci pridat vodu a nechat ho vykynout a je to staci ho dat do trouby pri 180stupnich

anetadela1

Já mám tento recept:

1 velkou lžíci cukru
1 velkou lžíci octa
2 malé lžičky soli
2 malé lžičky kmínu (já ho nedávám)
350 ml vody (já ještě přidám zhruba 70 ml mléka)
200 g celozrnné mouky
400 g hladké mouky
1 sáček droždí nebo 3/4 kostky droždí
semínka (já dávám sezamový a někdy lněný)

pimpinella

aby chléb nechutnal jako buchta musí být kypřený chlebovým kváskem, nebo mít alespoň nějaký podíl žitné mouky. doporučuji pátrat tímto směrem.