Lucimia

Z čeho děláte houskové knedlíky?

Z jaké mouky? Moje máma i babička dělají knedlíky odjakživa z mouky polohrubé, ale budoucí tchýně dělá vždy z hrubé. Jak to tedy je? A z jaké mouky děláte knedlíky vy?
Doplňuji:
děkují 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Já rovněž dělám knedlíky z hrubé mouky, ale jednou mně mouka chyběla, tak jsem použila polohrubou. Strávníkům víc chutnaly z hrubé mouky. Ale vše záleží na zvyku.

Další odpovědi
anonym

Ja vzdy z polhr.a kdyz nahodou dojde tak i z hrube,ale z polohr.se mi zdaji nadychanejsi.

kočíčí

Co se vaří to je z hrubé, co se peče to je z hladké,knedlíky půl na půl ahojky

člověk

Proto knedlíky jsou česká specialita,protože hrubá mouka je jen u nás v českých zemích plus slovensko
takže HRUBÁ je správně

afro.minerva

Já dělám knedlíky z polohrubé mouky, protože jsou potom jemnější, ale dělal jsem je i z hrubé mouky. Jinak mi těsto vždycky nahněte pekárna, takže je jenom uválím a uvařím. Nádhera. Ale to jenom na okraj…

oskar

Možna se divite,že do toho vsupuje muž,ale vařeni je můj koniček.ja dělam z polohrube,knedlik je jemnějši.

anetadela1

Mamka to vždycky dělávala půl na půl. Půl hrubý a půl polohrubý. Já to teda dělám taky tak. A taky si nechám umíchat těsto v pekárně.,…