haluzka

Jaký je český ekvivalent pro mouku all-purpose flour?

Jaký je český ekvivalent pro mouku z americké kuchařky – „all-purpose flour“?

Nejlepší odpověď
quentos

polohrubá mouka. Kdysi jsem to sám hledal ;{)> doslovný překlad by byl „mouka pro všechny účely“, což naše polohrubá v podstatě je…

Další odpovědi
kropitko

Že by univerzální mouka, u nás jsem se setkala s univerzální moukou,jenom jako s bezlepkovou

annas

Já jsem našla, že americká mouka „pro všechny účely“ má pro evropskou kuchyni hodně lepku. U nás je to něco mezi hladkou a polohrubou moukou. V některých receptech doporučují náhradu hladkou moukou, v jiných polohrubou.