erresiel

Rozdíl mezi originálem a replikou u iPhonu 4s ?

Jakej je rozdíl iPhonu 4s jako originál a jako replika ? vzhled mi přijde uplně stejný …tak to bude asi v provedení ? a co jeho funkce? máte někdo načteno a nebo osobní zkušenost ? :)

Odpovědi
Bedy

Vzhledově je to stejné, ale replika nemá tak kvalitní displej – má menší rozlišení, často dokáže zobrazit i méně barev a bývává většinou odporový, nikoliv kapacitní. S odporovým displejem se líp pracuje holkám, co maj delší nehty nebo gelovky. Taky displej je u některých modelů menší – většinou 3,2"

Dále jsou použity levnější materiály, někdy jsou dokonce viditelné použité klasické křížové šroubky (což se u originálu nedá najít). Mobil určitě nemá originální operační systém iOS, ale běží na Javě a je to děláne tak, aby to iPhone připadalo.

Určitě to nebude mít kvalitní foťák, místo kvalitní čočky tam bude laciná plastová potvora, fotky to neudělá v rozlišením větším jak 1,3 nebo 3,2MPx co vím, videa to natočí nejvýše v rozlišení 0,3MPx, nemá to třeba stabilizátor obrazu a další takový „samozřejmosti“.

Co vím, tak některý modely nemají ani češtinu, nepodporuje rychlejší 3G síť a neumí pracovat se soubory QuickTime, tedy například MOV.