rozdíl mezi karoserií hatchback a sedan

Nejlepší odpověď
anonym

Hatchback je jako malé kombi- vejde se ale do něj méně nákladu než do kombíka.
Sedan je od slova sedět Je to jako škoda superb s Twin door poprvé se kufr otevře jako sedan a podruhé jako liftack.

Další odpovědi
Swond

Krásné rozdělení všech karoserií je zobrazeno na stránce blogu uvedeného ve zdroji

Zdroj: http://ludeco­.blog.cz/0803/ty­py-karoserii-osobnich-automobilu

COVERENDER

Proc tady pletete nejaké superby a fabie? Proste na hatchbacku zavazadlový prostor otevírá i se zadním oknem a na sedanu se otevírá pouze víko zavazadlového prostoru a okno zůstává na svém místě. Proc to tady nekdo vysvětluje na superbu 2 ktery je i sedan i hatchback to nechapu…

kenyrts

u hatchbacku bývají páté dveře,ale u sedanu jenom čtvery,protože sedan má zvlášť kufr.

lemra@lina

Sedan je fabie, která má ven vylezlý kufr, hatchback je klasická fabie s useknutým zadkem :)

no107064

COVERENDER

Proc tady pletete nejaké superby a fabie? Proste na hatchbacku zavazadlový prostor otevírá i se zadním oknem a na sedanu se otevírá pouze víko zavazadlového prostoru a okno zůstává na svém místě. Proc to tady nekdo vysvětluje na superbu 2 ktery je i sedan i hatchback to nechapu…

  • sorry, ty tady dáváš moudra a sám se v tom vůbec nevyznáš … superb 2 není hatchback/sedan, ale liftback/sedan