autacek

Rodiny s nízkými příjmy na dávky nedosáhnou. Může tedy tady někdo sdělit přesná a jasná kritéria, aby na ně dosáhly?

https://zpravy­.aktualne.cz/fi­nance/nizkoprij­mova-rodina-na-jake-davky-ma-narok/r~ee7ed402496e1­1e9b5e8ac1f6b220e­e8/

Jen nepište, že je nejlepší oficiálně nepracovat, sem tam si případně něco přivydělat a budete na tom lépe, než majoritní běžná rodina uvedená v příkladu.

Nejlepší odpověď
Drap

Sociální dávky nejsou od toho, aby na ně dosáhl co největší počet lidí.

Další odpovědi
Klaproth

Jseš si jistý, že se ptáš na správném místě? Ti, kteří za posanou situaci můžou, sem pravděpodobně nechodí.

ivzez

Já bych jasná kritéria napsat mohla, ale nezdá se mi tu
k tomu vhodný prostor a nevidím v tom ani smysl, protože
tady ty nízkopříjmové rodiny hledat nejspíš nebudou.

Systém dávek se odvíjí od životního minima, který je u nás
nastaven tak nízko, až ztrácí smysl. Životní minimum by podle mne
mělo pokrýt jídlo a léky (zdravotní péči). Tuto úlohu ale neplní.

Poznámky:
Ten článek na Aktuálně je napsán špatně, autorka (Kateřina Hovorková)
chybně argumentuje. Nikdo by si neměl rozmýšlet, jestli má vedle péče
o dítě začne zase podnikat, protože by mohla přijít o příspěvek na bydlení,
přídavek na dítě apod.

Podobně chybně K. H. argumentuje u přídavku na dítě, pro jehož navýšení
o 300 Kč by si maminka musela vydělat alespoň částku životního minima, čímž
by překročila limit a o přídavek by přišla úplně.

Je lepší si vydělat ± 3.410 Kč nebo pobírat 800 Kč?
Podle mne je odpověď jasná.

Navíc nepíše o všech dávkách a možnostech.
___

Podle mne je vždy lepší si na své potřeby vydělat než pobírat dávky.