donna*lee

Rodiče mě svazujou a to mi je už 18 let

Bez jejich svolení nemůžu nic. Nepouští mě k příteli,s ka­marády na party atd.Vždycky sí vymyslí nějaký důvody proc mě nepustit.Chtěla bych,aby už me konečně nechali žít podle svyho a abych se neridila podle nich.Prosím poradte mi jak jim nějak účinně domluvit.Jsem z toho už na větvi.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Je ti 18, tak fajn, postav se na vlastní nohy, najdi si práci, byt, živ se sama a starej se sama o sebe, pak ti nebudou moc nic diktovat, ale dokud u nich bydlíš a živí tě, platí jejich pravidla. Vy čerstvě plnoletí si vůbec neuvědomujete, jak je dnes těžké se uživit. Až si to zkusíš, pochopíš.
Asi o tebe mají strach, to tě nenapadlo???

Další odpovědi
beer

Co to je 18? Nic až tak mimořádného!
Vím pouze tvoje stesky, neznám ale důvody rodičů – proč ti zakazují. Důvod ale určitě mají ))
Dokaž jim, že jsi spolehlivá a rozvážná, že jejich obavy jsou zbytečné a uvidíš, že to půjde..

Dochy

Pokud nepomůže domluva a je to víc, než jste ochotná snášet, pak jedině najít si práci a vlastní bydlení a odstěhovat se. Dokud budete u rodičů doma, pořád vás budou brát jako jejich holčičku o kterou se musí starat a dávat na ni pozor. Svou samostatnost můžete někdy prokázat i když budete bydlet u rodičů, ale je to náročnější a dlouhodobější.

Ale bacha ať nepřeceníte své možnosti. Pak to také nemusí dobře dopadnout.

anonym

Máš dvě možnosti.
První – jasně definovat vzájemná práva (a povinnosti), klidně i písemně (abyste se k jejich znění mohli snadno a bez dalších ´tahanic´ kdykoli vrátit) tak, aby tobě i rodičům nově nastolený vztah vyhovoval.
A nebo druhou – osamostatnit se, opatřit si práci a vlastní bydlení – aby ses uživila a mohla se stát nezávislou, pak budeš plně zodpovídat sama za sebe a budeš si moci dělat, ´co budeš chtít´.
Doplňuji:
Jen tak mimochodem – to, že tě nyní rodiče „svazujou“ a jak si dobře zapamatuj (zapiš do ´deníčku´) – až ti tvé dítě, časem, bude vyčítat to samé. Jde o ´věčný koloběh´.
😉

badisko

hele :D co ti na to rict ..bydlis u nich takze jejich dum jejich pravidla ..osamostatni se a mas klid…

ondra07

V tom případě jsou bud blbí a nebo ti nedůvěřujou.. je ti sice 18. ale stále s něma bydlíš.. musíš respektovat jejich pravidla, občas jim třeba pomoct apod.. za to tě pak pustí ven. :)

smile11

Pokud tě nechtějí jen pustit jako že ti to říkají, souhlasím s uživatelkou zzzzz, ale pokud tě jako třeba váží lanem ke stolu jako že tě fyzicky týrají, zavolej na policii. Katka

anonym

Mě to dělali rodiče taky, to byly zlatý časy 🙂 Rodiče jen nechtějí, aby se ti něco stalo, musíte se mezi sebou nějak dohodnout.

luciii133

Třeba při večeři nebo kdykoliv, kdy tví rodičou budou v pohodě, tak si s nima o tom promluv. Začni s tím, že jim potřebuješ něco říct a potom jim řekni co ti vadí, jestli by ti nedopřáli trochu volnosti. A pokud nesvolí, tak se jich zeptej, proč tě nechtějí nika, pouštět. Hlavně se s nima v pořádku promluvit a být kllidná, nenechat se vytočit. Dyštak jim musíš nějak dokázat, že už seš dost zodpovědná, a že se o sebe dokážeš postarat.

Kelt

Buď ráda, že jsou rodiče zodpovědní. A kolik mají rodiče roků, jestli má maminka 36 let, tak se nesmíš divit, nechce, abys dopadla jako ona. Snaž se vžít do role svých rodičů, nauč se chodit v jejich botách, i když v tomto věku u Tebe více rozhodují emoce než rozumné jednání. Pro tebe je parta, partner ideální, nevidíš nic, jsi zamilovaná, díváš se přes růžové brýle, tak nevidíš a neslyšíš ostatní, myslíš si, že jen ty máš pravdu. Fyzická vyspělost nemusí znamenat duševní vyspělost. Dovedla by ses postarat o vlastní dítě, jsi v tomto zodpovědná, zkus v tomto zapřemýšet a pak si z rodiči promluvit. Navíc rodiče mají za tebe odpovědnost, kdyby jich nebylo, tak by ses nenarodila. Každopádně účinně neznamená něco ve smyslu: „Podívejte se, mám 18, vím co je antikoncepce a nejsem žádná panna, dobře studuji a vy jste určitě v mém věku dělali to samé a možná dříve“,