Avatar uživatele
donna*lee

Rodiče mě svazujou a to mi je už 18 let

Bez jejich svolení nemůžu nic. Nepouští mě k příteli,s ka­marády na party atd.Vždycky sí vymyslí nějaký důvody proc mě nepustit.Chtěla bych,aby už me konečně nechali žít podle svyho a abych se neridila podle nich.Prosím poradte mi jak jim nějak účinně domluvit.Jsem z toho už na větvi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Lordcruss před 3763 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Je ti 18, tak fajn, postav se na vlastní nohy, najdi si práci, byt, živ se sama a starej se sama o sebe, pak ti nebudou moc nic diktovat, ale dokud u nich bydlíš a živí tě, platí jejich pravidla. Vy čerstvě plnoletí si vůbec neuvědomujete, jak je dnes těžké se uživit. Až si to zkusíš, pochopíš.
Asi o tebe mají strach, to tě nenapadlo???

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Co to je 18? Nic až tak mimořádného!
Vím pouze tvoje stesky, neznám ale důvody rodičů – proč ti zakazují. Důvod ale určitě mají ))
Dokaž jim, že jsi spolehlivá a rozvážná, že jejich obavy jsou zbytečné a uvidíš, že to půjde..

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Pokud nepomůže domluva a je to víc, než jste ochotná snášet, pak jedině najít si práci a vlastní bydlení a odstěhovat se. Dokud budete u rodičů doma, pořád vás budou brát jako jejich holčičku o kterou se musí starat a dávat na ni pozor. Svou samostatnost můžete někdy prokázat i když budete bydlet u rodičů, ale je to náročnější a dlouhodobější.

Ale bacha ať nepřeceníte své možnosti. Pak to také nemusí dobře dopadnout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Máš dvě možnosti.
První – jasně definovat vzájemná práva (a povinnosti), klidně i písemně (abyste se k jejich znění mohli snadno a bez dalších ´tahanic´ kdykoli vrátit) tak, aby tobě i rodičům nově nastolený vztah vyhovoval.
A nebo druhou – osamostatnit se, opatřit si práci a vlastní bydlení – aby ses uživila a mohla se stát nezávislou, pak budeš plně zodpovídat sama za sebe a budeš si moci dělat, ´co budeš chtít´.
Doplňuji:
Jen tak mimochodem – to, že tě nyní rodiče „svazujou“ a jak si dobře zapamatuj (zapiš do ´deníčku´) – až ti tvé dítě, časem, bude vyčítat to samé. Jde o ´věčný koloběh´.
😉

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

hele :D co ti na to rict ..bydlis u nich takze jejich dum jejich pravidla ..osamostatni se a mas klid…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ondra07

V tom případě jsou bud blbí a nebo ti nedůvěřujou.. je ti sice 18. ale stále s něma bydlíš.. musíš respektovat jejich pravidla, občas jim třeba pomoct apod.. za to tě pak pustí ven. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
smile11

Pokud tě nechtějí jen pustit jako že ti to říkají, souhlasím s uživatelkou zzzzz, ale pokud tě jako třeba váží lanem ke stolu jako že tě fyzicky týrají, zavolej na policii. Katka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mě to dělali rodiče taky, to byly zlatý časy 🙂 Rodiče jen nechtějí, aby se ti něco stalo, musíte se mezi sebou nějak dohodnout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
luciii133

Třeba při večeři nebo kdykoliv, kdy tví rodičou budou v pohodě, tak si s nima o tom promluv. Začni s tím, že jim potřebuješ něco říct a potom jim řekni co ti vadí, jestli by ti nedopřáli trochu volnosti. A pokud nesvolí, tak se jich zeptej, proč tě nechtějí nika, pouštět. Hlavně se s nima v pořádku promluvit a být kllidná, nenechat se vytočit. Dyštak jim musíš nějak dokázat, že už seš dost zodpovědná, a že se o sebe dokážeš postarat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Buď ráda, že jsou rodiče zodpovědní. A kolik mají rodiče roků, jestli má maminka 36 let, tak se nesmíš divit, nechce, abys dopadla jako ona. Snaž se vžít do role svých rodičů, nauč se chodit v jejich botách, i když v tomto věku u Tebe více rozhodují emoce než rozumné jednání. Pro tebe je parta, partner ideální, nevidíš nic, jsi zamilovaná, díváš se přes růžové brýle, tak nevidíš a neslyšíš ostatní, myslíš si, že jen ty máš pravdu. Fyzická vyspělost nemusí znamenat duševní vyspělost. Dovedla by ses postarat o vlastní dítě, jsi v tomto zodpovědná, zkus v tomto zapřemýšet a pak si z rodiči promluvit. Navíc rodiče mají za tebe odpovědnost, kdyby jich nebylo, tak by ses nenarodila. Každopádně účinně neznamená něco ve smyslu: „Podívejte se, mám 18, vím co je antikoncepce a nejsem žádná panna, dobře studuji a vy jste určitě v mém věku dělali to samé a možná dříve“,

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek