Hanuljak

Říká se nějak šedesátým narozeninám? Padesáté jsou abrahámoviny, je něco podobného k šedesátým?

Nejlepší odpověď
annas

Pro zajímavost – abrahámoviny – žertovné pojmenování nevzniklo "podle vysokého věku Abrahamova, ale podle místa z bible, kde Židé praví Kristu: „Padesát let ještě nemáš a Abrahama jsi viděl?“, jak uvádí V. Machek.

Nikdy jsem jiný název než šedesátiny neslyšela.

Jen pro 60leté výročí svatby – diamantová svatba.

Další odpovědi
orwell

Žádný speciální název nemají, pouze režisér Troška je nazval „dosažení předkrematorij­ního věku“.

zjentek

Šedesátka.