autob

Po druhé jsem neudělal zkoušky (jízdy) u C+E, kolikrát je můžu ještě opakovat, abych získal řidičský průkaz?

Zdravím,

mám takovou zpověď a zároveň otázku…

Po 2. jsem neudělal zkoušky (jízdy) u C+E, kolikrát ji můžu ještě opakovat ?
Chyby byly úplně triviální a pořád mě to dost žere.
Kdybych ji neudělal po 3. ( doufám, že ano) co se stane ? Můžou mi odebrat všechny dosud udělané řidičské oprávnění nebo jak ?

Díky moc.

Původní neotázka
Řidičský průkaz – nedání zkoušky

Odpovědi
Pruzkumnik

Nic ti neseberou, akorád jsi povinen udělat zkoušky mám takovej dojem do roka od zahájení vyuky, jinak musíš vyuku zopakovat, ale řidičák ti neseberou

cukrar

Proboha, proč jste se hned nezeptal. Tuším že to do šesti měsíců musíte opakovat, ale již si to ze školení přesně nevybavuji.

lukas.zmizik

Do šesti měsíců od ukončení kurzu musí být zkoušky hotové. Jinak propadá i kurz a v případě že to platil pracák, budete to hradit autoškole.

K tomu odebrání – vždy to záleží na komisaři, jestli se mu bude chtít zahájit správní řízení. Ono to není tak jednoduché. Například u nás v Ostravě toho maj tolik, že zkoušky probíhají každý den. A kdyby komisař chtěl zahájit správní řízení o odebrání, trvalo by nějakou dobu než by to sepsal, obeslal, než by to nabylo právní moci a mezitím bys dostal přidělený nový termín zkoušek, kde bys to udělal. Takže celé to papírování by bylo zbytečné. Ovšem v nějaké menší obci, kde komisaři na úřadě dělají více funkcí to může být jinak. Každý úřad tohle má individuelní.