Mp2

Jak se postupuje dál, dyž nelze řidiči sebrat papíry, protože je prostě nemá? Voli se jiná forma trestu? atd.

Řidičský průkaz

Řidič má nehodu, kterou nezavinil, ale stejně je označen jako viník.
Jelikož moc dobře ví, že mu seberou řidičák na dva roky a on vi, že na tom vinu nenese.. A nenechá si tedy řidičák sebrat..
Rozhodne se protestovat takovou formou, že se po nehodě dobrovolně vzdá řidičského průkazu (všech oprávnění).

Jak se postupuje dál ? Když nelze řidiči sebrat papíry, protože je prostě nemá ?
Voli se jiná forma trestu ? Nebo se to prosté nechá být a jen se udělí zákaz si papíry další 2 roky znovu udělat ? Jde to vůbec zakázat ?

Nejlepší odpověď
Edison

Pokud se řidič vzdá řidičského oprávnění, není jak postupovat dál. To se zrealizuje tak, že vezme řidičák, zajde na ouřad, odevzdá ho a podepíše prohášení. Zákaz řízení pak trvá a nedostane po stanovenou dobu nový řidičák. On se ten trest totiž jmenuje zákaz činnosti. Tj bez ohledu na to, jestli jsi oprávnění činnost měl, či nikoli, ať už v době spáchání, nebo v době vynesení… Pokud je někdo přesvědčen, že byl viníkem označen neoprávněně, existují jiné nápravné mechanismy, jako je odvolání, stížnost, dovolání…

Další odpovědi
Arne1

V takovém extrémním případě je dobré si najít právníka, který se specializuje na dopravní právo (a to je opravdu hodně důležité) a pak se chovat podle jeho pokynů. Já jím nejsem a volat mu kvůli imaginární internetové diskusi nebudu.

Mc Merkurion

… nebyla to ta nehoda se zamčeným volantem a propadlou technickou ???