Avatar uživatele
annas

Řekni mi, zrcadlo, zda satirik Jerzy Lec pravdu má? „Když se opice zasmála svému obrazu v zrcadle, zrodil se člověk!“

Zdroj citátu

https://azcita­ty.cz/stanislaw-jerzy-lec/19430/

Neměli bychom se smát od rána do večera, od narození až do skonání, pokud je to možné, a navíc si smíchu vážit?

"Smích přece léčí, ale jen ty, kteří se umějí smát“ Jiří Žáček

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-smichu/?page=2

Smích přece léčí, ale jen ty, kteří se umějí smát“ Jilří Žáčeki
Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-smichu/?page=2

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Drap, fcoop, dust8, independent, aliendrone před 1594 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nejsem si vůbec jistý, co tím „chtěl básník říci“. Možná nevěděl, že něktří vyšší primáti mají celou škálu emocí a dokáží ji předvádět navenek (včetně smíchu). Jenže to, že se šimpanz „umí smát“ z něj ještě človeka nedělá.

Pokud to myslel tak, že smích je potřebnou, či spíše nezbytnou součástí lidského bytí, tak souhlasím. Smích je fajn, to ví každý. Ne každý má ale dar ho rozdávat. Moje starší starší je ten typ, který (když CHCE!) udělá srandu i na pohřbu (ne ledasjakou, ale takovou, že se smíchem všichni lámou v pase), prostě pro všechny empatická osoba, vedle které vypadám jak zapšklá kyselá okurka (v tomto ohledu).

Mám rád lidi, kteří mají smysl pro humor a JDOU MU NAPROTI. Smysl pro humor má leckdo, někdo takový, jiný makový, ale těch, kteří mu jdou cíleně vstříc je MNOHEM MÉNĚ. Třebas náš ischemický stehnolog Kepler (jinak též „náčelník BIG SNEAK“) je jedním z nich. A když se sejde pár takových „cílevědomých“, to je až o život, jeden si vychechtá plíce ani neví jak!

Takže ANO, smích léčí, ale jako ve všem – je pro to POTŘEBA NĚCO UDĚLAT. :)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Když zapláču nad obrazem svým v zrcadle, stane se snad ze mně opice? Tak to teda ne, pane Leci! Stane se ze mně Karel Černoch.
Mně se nejvíc líbí „Ze všech živočichů se umí smát pouze člověk, i když k tomu má nejméně důvodů.“ – Ernest Hemingway
S panem Žáčkem zajisté souhlasím, zvláště když to řekl hned dvakrát 🙂

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě že má pravdu. Od satirika nakonec nelze chtít něco jiného, než je satirické zhodnocení.
Myslím, že jsme stále veselý národ s humorem, ale zřejmě ho v současnosti dost ubývá, a někteří se snad ani smát nechtějí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Pro ty, kteří nechápou, o čem to žvaním – povšimněte si POSLEDNÍ věty (souvětí) Keplerovy odpovědi. Kapišto? :)

před 1594 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

alien: čeho já se ještě od tebe nedočkám! Kdybych měl používat všechny tvé tituly a jména, měl bych jméno se všemi tituly 10× delší, než španělský šlechtic. Fakt mluvíš jako kniha, jenom seřezat a svázat!
Ale jinak to beru kolokol jako complimento.

před 1594 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> No jo, to víš že mě to BOLELO (aliendrone není stavěn na chválu, ale spíš na kazisvětství a škůdcovstí všeho druhu – počínaje urážkami a pěstdotlamy konče)! ;) :D :D

Ale neboj nic, v zásobě mám doslova nepřeberné množství dalších titulů! Jediné z čeho mám obavy, jestli alespoň významnou část jich stačím vystřílet, než definitivně sklapnu paraple! ;) :D :D :D

před 1594 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek