MichaelOffic

Řekl by mi někdo prosím, o který hmyz/roztoče by mohlo jít?

Přesadil jsem do nové hlíny orchidej a po přesadbě jsem zahlédl malého sotva zpozorovatelného hnědého broučka který se pohyboval rychle. Už jsem tohle měl párkrát v rostlině dříve, postříkal jsem to postřikem proti sviluškám a měl pokoj vždycky na nějaký čas a po více postřicích i na delší dobu. Díky za rady.

Ahold – díky za radu. Jinak já právě že koupul přímo zeminu z kůr pro orchideje. Zkusím to lepítko:)

Odpovědi
ahold

Rostliny, u kterých to jde, nech více vyschnout i několikrát po sobě.
Kup žluté lepové destičky, zapíchni do květináčů. Jak ty breberky vylétnou, přilepí se a už se nemůžou množit.
Za mě je nejlepší OSVĚDČENÝ postup tento: Novou zeminu dám přepéct do trouby. Do pekáče nebo hlubšího plechu nasypu cca 3–4cm vrstvu zeminy. Při teplotě 110 °C nech přepéct asi 10 minut. Funguje to stopro.

Na orchideje není dobré používat zeminu. Prodává se speciální směs přímo pro ně.

ahold

Z tvého popisu se dá těžko určit o jakého škůdce se jedná. Je lepší předejít napadení rostlin, než zdlouhavě a draze řešit následky.