annas

Rádoby učení rádci? „Vždy se najdou Eskymáci, kteří vypracují pro obyvatele Konga pokyny, co dělat za velkých veder“.

Stanisław Jerzy Lec

https://azcita­ty.cz/stanislaw-jerzy-lec/19452/

1. Jsou rady vždy nad zlato? Není třeba se dnes poradit o tom, s kým se má kdo poradit?

https://www.hy­poindex.cz/clan­ky/dobra-rada-nad-zlato-aneb-kdo-vam-poradi/

2. „Mnohý ti dá radu, jak přeplavat moře, ale málokterý tě vytáhne z louže“. – Josef Poláček

https://azcita­ty.cz/karel-polacek/24303/

3. Patricie Holečková tvrdí: „Potřeba hodně zkušeností, aby mnozí pochopili, že jsou rady k ničemu.“

https://aforis­my.webnode.cz/

4. „Kdo si myslí, že něco ví, ještě neví tak, jak by vědět měl.“ – List Korintským

https://www.bi­blegateway.com/pas­sage/?search=1­.list+Korintsk%C3%BDm+8­&version=B21

Obrázek https://pixaba­y.com/vectors/di­alog-tip-advice-hint-speaking-148815/

Nejlepší odpověď
Drap

Ano to je pravda. Vždy se odněkud vynoří experti kteří přesně ví jak se to má správně dělat.Bohužel neni to jen v soukromí, ale třeba i ve státní sféře. Vzpomínám si, že před časem jsme sem zvali , jako stát, experty a odborníky z USA, /zřejmě i ne špatně platili/ kteří nám radili, jak máme řešit cigánskou otázku. Přitom sami ještě v sedmdesátých létech, měli v dopravě vyznačena místa pro bílé a pro černé. Je to přesná a výstižná paraela s těmi Eskymáky.

  1. Ano, i rádce je třeba vybírat a pokud nám někdo ze známých či přátel poradí kdo daný problém perfektně ovládá, je dobré poradit se s ním.
  2. Ano, i toto platí. Často se to ukáže v krizových situacích. Spousta lidí ví, jak by jste se měli zachovat, co dělat, ale pomocnou ruku nikdo nepodá.
  3. Pokud máme dostatek zkušeností, nepotřebujeme od nikoho rady. Pokud však nemáme, tak je každá rada dobrá, ale musíme si z nich umět vybrat ty správné.

4.Snad i toto často platí.

Další odpovědi
Kepler

Já dávám na rady jen od odborníků, i když i ti se někdy spletou. Jinak se radši řídím vlastním rozumem, pokud na to stačí. Já být eskymáckým obchodníkem, prodával bych bohatším Konžanům led po tunových blocích. 50 doláčů za kus, doprava vlastní. A ještě by získali tu nejčistší vodu na světě.

EKSOT123

Máma často na takové rady říkala: „To je dobrá rada, ale pro radily.“
Pěkné téma. Kde se v lidech bere tolik moudrosti, že jí má každý nadbytek? Třeba Jobovi rádci…
Překvapivými radami proslulo rádio Jerevan, ale to je jiná kapitola.
>>„Pane řediteli, víte, jaký je rozdíl mezi dobrou a špatnou radou?”
„To opravdu nevím, August.”
„Dobrá rada je drahá a špatná rada přijde draho!”
>>Dobrá rada je vždy tá, ktorú ste chceli počuť.
>>„Já mám kámoše Somálce a ten u nás podniká.” „Nepovídej, co dělá?”
„Nosí na hrudi cedulku s nápisem: Chceš zhubnout? Zeptej se mě jak.”
>>Lacino prodám přesné mapy! Zn.: Bludný Holanďan!
Jeden hlupák skomplikuje vec natoľko, že si s ňou neporadí tisíc múdrych.

aliendrone

No jo, radílci xixixixi… BTW – těmi jsme zde VŠICHNI (kdyby někdo zapomněl)! ;) :D :D :D :D ;)

Tohle ovšem není o radách, ale o samoúčelné, idiotsky nesmyslné činnosti, kdy se koná pro samotné konání, jak je (nejen!) v byrokratických kruzích již zaběhlým standardem. Vykázat nějaká činnost se MUSÍ, je to nutné k obhájení své „potřebnosti“, důvodu existence.

ad 1 – Nejsou rady jako „rady“, už zde je nutné rozlišovat. Těch prvních po málu, těch druhých hyperinflace. A pokud k tomu připočtu fakt, že i DOBRÁ rada může být (a ćasto BÝVÁ) některým lidem k ničemu – a to v lepším případě, v horším se to může i obrátit proti samotnému rádci, tak jeden by si to měl s „poradenstvím“ DOBŘE rozmyslet – ať v přijímání či udílení. ;)

ad 2 – Jj, kdyby se udělal jen nepatrný zlomeček z toho, co se nažvaní, tak dnes bychom možná opravdu žili v komunismu či dokonce v ráji. To se ale nikdy nestane. :)

ad 3 – Ne, tohle platí jen v obzvláště speciálních (a tedy vzácných) případech, ono BEZ rad „jak na to“ by se NIKDO nedostal ke stadiu „rady jsou k ničemu“.

ad 4 – Ano, je otázka, zda-li vůbec někdy někdo něco VÍ TAK, jak by vědět měl aneb „prodává se nám“ v jiném balení mnohem starší Sokratovo „Vím, že nic nevím!“ a víbůh, jestli i Sokrates nebyl jen plagiátor.. ;) :D :D

zjentek

kEPLERE, ANI NEBYLO NUTNÝ PSÁT O TĚCH ODBORNÍCÍCH… tO VÍME, PROTO JSI PŘECI TADY… (; (; (;

Vážně bys jako Eskymo prodal Koňžanům ledovec? Ale to je zlé, tuze zlé, nárokovat si bohatství, které nám nepatří! To bys byl bad boy a hlavně KAZISVĚT! Jo jo, přesně jak píše annas v bodě 3:

„Potřeba hodně zkušeností, aby mnozí pochopili…“