TessBrablov

Rada ohledně pejska

Ahoj, chceme si s přítelem pořídit do bytu 2+1 nějakého většího pejska. Mám možnost ho brát do práce a u bytu máme dvorek, park i les hned. Prostoru je dost… Oba jsme od mala vyrůstali s pejskama, takže zkušenosti máme, nejsme žádní začátečníci. Můžete nám prosím poradit? Přítel by chtěl Německého ovčáka a já dalmatina, původně jsme chtěli Huskyho, ale od toho jsme se odřekli… Máte nějaké navrhy? Moc děkuji.

Nejlepší odpověď
elkon

Velký pes v bytě je nesmysl, takový pes potřebuje větší volnost. Pokud bych si já měl vybrat, tak bych chtěl Šeltii. Máme v rodině dvě a je to jedinečný, hodný pes a dobře se cvičí. Za rok zvládá mnoho pokynů na dobré úrovni.

Další odpovědi
da ny

Podle mne je Německý vlčák je trochu „nesmysl“.
Naše doktorka měla v bytě 3+1 dvě holky Českého ovčáka. Byly fajn, náročné na pohyb. Běhaly s ní kilometry po parku a přírodě.
Dalmatin je snad lepší varianta.
Podívejte se na inteligenci psů (10 nej plemen stačí). vybírejte raději, mezi nimi.
Vybírejte plemeno, podle charakteristických vlastností, zda se hodí k dětem. S ohledem na údržbu a zdraví psího plemena (ne ty , kteří trpí na degenerativní onemocněn, např. kloubů, páteře apod. ušetříte si tak spousty starostí i peněz za léčbu).
Pes je samozřejmě „svůj“, ale charakteristiky plemene bývají shodné, pro většinu jedinců plemene.
I mezi většími psy jsou „gaučáci“, kteří nejsou nárční na délku venčení, tedy pravidelný pohyb.
Od pastevců (inteligentní psi), neočekávejte, že bude jako „trotl“, donekonečna běhat za máčkem, klackem a aportovat. Jsou daleko od toho, aby se věnovali „nějaké nesmyslné činnosti“.
Mám psího „vnoučka“ Sheltii, blu merle.Je úžasný, chytrý a děsný mazel. Není přerostlý, tak má něco, přes 7 kg. Hlas má dost sytý 😉 Nesmí se koupat. Jen myjeme packy, bříško, č prdku, kldyž je třeba,
„Nejchytřejší“ plemeno je pudl. Ve věžáku, v bytě 2+1 mají známí královského (obří pudl), sousedi mají mini pudlíka.
Zvažte, jak se budete psovi moci věnovat (s ohledem na pohybovou potřebu). Kam všude budete chtít, brát ho s sebou (dovolené, restaurace), nebo, jestli budete mít hlídání. Náročnost na stravu.
Na některá plemena psů, se celkem dlouho čeká, než budou štěňátka (pořadníky).
Pes není na 2 – 3 roky. Pokud budete mít děti, tak, jsou plemena, k dětem nevhodná. Vlčáci jsou nevyzpytatelní i postrachem 😉

https://ct24.ces­katelevize.cz/cla­nek/veda/jaky-druh-psa-je-nejinteligentnejsi-vedci-sestavili-tabulku-141-plemen-102165
https://www.pej­skarium.cz/nej­chytrejsi-plemena-psu/
https://www.i­receptar.cz/zvi­rata/psi-inteligence-30000118.html

https://topden­.cz/zlaty-retrivr-popis-vlastnosti-a-pece/

Randomčlověk

Můj bratr má německého ovčáka, když byl štěně, starala jsem se o něj. Němecčtí ovčáci (hlavně feny) jsou celkem mírumilovní. Ale potřebují hodně pohybu a hodně místa. Nejsem si úplně jistá, jestli by mohl být v bytě
Navíc jako štěně dost rozlousával všechno a musím říct, ze mu to zůstalo dodnes. Takze by se dost možná byt proměnil v kupu hader a kusů nábytku.

Drap

Také mám psa v bytě. Mám dost času na to chodit ven, pravidelné venčení a podobně. Zvyšují se nároky na úklid, obzvláště v době línání. Mám Švýcarského bílého ovčáka. Dříve to byl americko-kanadský bílý ovčák. Jisté nároky na pohyb mají obě uvedená plemena, ale pohyb potřebuje každý pes.

OSHO

Ideální je plyšový pes z hračkářství nejsou s ním žádné problémy