Rokio

Půjdu do vězení za přestupek, který jsem dnes asi před hodinou způsobil v dopravě?

Postavil jsem se před přechod se semaforem. Zmáčkl jsem tlačítko a čekal jsem, až naskočí zelený panáček. Jelo asi tehdy 10 aut a jeden kvůli mě projel na červenou. Kdyby nebylo mě, tak by na červenou nejel.

Jsem totiž jen malý bezvýznamný človíček. Neměl jsem co omezovat řidiče tím, že jsem zmáčkl tlačíko pro chodce.

Nevznikla škoda na majetku, ani na zdraví. Půjdu kvůli tomu do basy?

Odpovědi
Filip84

jiná odpověď

Bereš ty léky, co máš brát? Chodíš k psychiatrovi? Protože tohle zavání už velkým průserem, bez legrace!

Předmětem trestního řízení je skutek, který je subsumovatelný pod dikci trestního ustanovení. Tento skutek není. A sankce, které lze uložit za přestupek, jsou napomenutí, pokuta, zákaz činnosti a propadnutí věci, nikoli trest odnětí svobody. To ale víš, přestupky jsme tu probírali hodněkrát!

Zásadu nullum crimen, nulla poena sine praevie lege poenali vysvětluji tady, v diskusi:

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-zachovat-abych-nebyl-stihan-kdyz-kolega-ma-proruske-reci-a-vychvaluje-putina

rrihamirek1

ne

Nedoslo k zadnemu prestupku z tve strany. Ale ten ignorant, ktery je samozrejme take pouhy clovicek jako ty, co neumi predpisy a jezdi na cervenou, by zaslouzil sebrat papiry!!!

Ametyst

ne

Stěžoval si někdo? Ne. Tak buď v klidu. Občas i chodci musí nějak přejít silnici. Udělal jsi to správně. Hlavně aby bezvýznamní zranitelní človíčkové respektovali tuny plechu na silnici, a řidiči respektovali ty zranitelné chodce.

GM

jiná odpověď

elkon

jiná odpověď

Bohužel ne…

rrihamirek1

🇨🇿