Kryšpín

Jak se zachovat abych nebyl stíhán když kolega má proruské řeči a vychvaluje Putina?

V zaměstnání jsme tři někdy čtyři společně a kolega začne chválit Putina jak likviduje miliardáře a další o UA / na př. že tam jsou jenom bohatí a chudí žádná střední třída /. Již třetí měsíc se pracuje na kvalitním zákonu který ještě není schválen na potírání dezinformací možná bude také upravena Ústava a jelikož jsme podle politiků ve válečném stavu tudíž když poslechnu dezinformaci tak ten flastr by mohl být nepříjemný. I když věřím že zákon přesně určí kde čerpat řádné informace a tím pravdu.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nějak BRZY jsi vypustil z hlavy VLÁDNÍ VÝZVU k udávání svých spoluobčanů. ;) :)
(K něčemu tak hanebnému se VEŘEJNĚ propůjčit styděla i vláda bolševika, ač to jinak podporovala.) :(

Neboj se nic, máš přeci „svobodu slova“, kterou ti „garantuje ústava“. V base jedním rázem pochopíš rozdíl mezi cinty a realitou. :D :D :D

„…věřím že zákon přesně určí kde čerpat řádné informace…“ ANO, to je pravděpodobné.
Nejspíš formou „indexů“, podobně jako v pobělohorské době, kdy existoval seznam „zakázaný knih“ (které se veřejně pálily) nebo za Hitlera (stejný postup). :(
Ovšem jestli věříš, že díky tomu budeš znát PRAVDU, tak s důvěrou čekej, že na Vánoce ti Ježíšek vlastnoručně přinese nové Pagani nebo Bugatti. NO JISTĚ!! ;) :D :D

Další odpovědi
Disraeli

Jak víš, že je to kvalitní zákon? Vždyť se o něm nic moc neví, není ani v pořádné přípravě a jeho účel je taky kontroverzní. Tak kde je kvalita?

Nechápu proč a za co přesně chceš být stíhán? Zákon není v platnosti, neexistuje jeho znění atd. A to chceš být stíhán za to, co řekne někdo jiný. Cool logika.
Ty myslíš jako, že ten zákon bude postaven na bonzáctví a kdo něco zaslechne a neudá, tak bude automaticky stíhán? Bože, bože. Ten zákon by se měl týkat masového šíření dezinformací a hlavně těch, co ho sami vědomě a účelově šíří, mají na to webové stránky a podobně. Zákon by měl umnožnit lépe a rychleji zasahovat vůči těmto dezinformačním webům – to je asi tak vše. Ústavy by se to nemělo nijak dotknout.

Kdo ví, jestli vůbec vznikne… Řešíš něco co neexistuje a existovat nemá (určitě ne v takové podobě, jak si to představuješ). Ty si pod tím představuješ jinou cenzuru, útisk, tajnou policii/zpravo­dajskou službu, udavačství, zkrátka totalitu.

Drap

Tvou poviností je okamžitě takového kamaráda nahlásit, nebo podat trestní oznámení. On a nebo jeho přátelé, ti určitě v budoucnu rozbijí hubu, ale nepodlehneš dezinformacím, dodržíš zákon, a nebudeš stíhán.

elkon

Ať si kolega říká co chce, není to tvoje věc. Když nebudeš reagovat, o nic nejde.

Ametyst

Názor není dezinformace. Problém je, jestli má opravdu každý právo na názor. Lidi si můžou kecat, co chtějí, a nezmění tím vůbec nic, rozhodně nepřesvědčí přesvědčené. Kdo do toho statu quo může hodit vidle, jsou donašeči, coby světlonoši jediného správného názoru, který schválila strana a vláda. Lidi se mezi sebou budou udávat, a ti nahoře se budou jen spokojeně chechtat.

Filip84

Pokud:

  1. řešíš, co není, což řešíš, protože on ten zákon má být, snad, možná, ale není, až bude, pak můžeš řešit,
  2. očekáváš, „že zákon přesně určí kde čerpat řádné informace a tím pravdu“ a
  3. obáváš se, že „když poslechnu dezinformaci tak ten flastr by mohl být nepříjemný“,

tak Ti poradím:

Nemysli. Když myslíš, tak nemluv. Když mluvíš, tak nepiš. Když píšeš, tak nepodepiš. Když podepíšeš, tak se nediv.

Chytrému napověz, blbého víš co…

ten který je

Okamžitě takového pracovníka nahlásit svému nadřízenému nebo na nejbližší služebně policie.Nyní už je asi ale pozdě,protože tě oznámí úřadům nějaký svědomitější občan za okamžité nenahlášení.

paul1

Možná je lepší vůbec se do debaty nepouštět. Každý má právo na svůj názor, pokud tedy není na hranici zdravého rozumu a nebo pokud někoho neohrožuje nepomlouvá.

rrihamirek1

Kde neni zalobce, neni soudce. Tohle nech at resi jiny lidi…

da ny

No prima ;D Za 20 – 30 letsi Vaší potomci, sousedé přečtou Vaše jméíno v seznamu udavačů a spolupracovníků v „NEW Cibulkově seznamu“?
Kdo a v čím zájmu bude určovat co je/není dezinformace? To je spíše cenzura, diktát, nařízení……
Za poslední 2 – 3 roky se z mého pohledu ze 75% „dezinformací“, s odstupem stal podložený, ověřený fakt! Pod tíhou úniku a ověření informací. Díky odvaze, vytrvalosti, odhodlání a neústupnosti lidí, kteří se nedali/jí umlčet.
Názor je jen názor a každý má ten svůj, nemusí se shodovat.
Čemu mám/nemám věřit, mi NENAŘIZOVALI ani komunisté. Jen si člověk musel občas dát pozor, co, kde a komu říká. Rektální alpinisté číhali všude :) S krysami jsem se nikdy nepotkala. Žádné politické aktivity nevyvíjela, takže byl klid. Měla jsem všeho dostatek, včetně informací. Německé programy v TV, písničky, západní skupiny (nahrávky), i zboží z Tutexu. Bydlení a jídlo za pakatel.
DNES stačí pustit si ČT nebo Primu a vím , „kdo kecá“. Kouknout na internet nebo zpravodajství a komentáře ve světě. Všude cenzura není a díky českému šikulovi máme prima fungující překladače :)
https://pravdi­ve.eu/news/6674/srbsky-prezident-uvedl-predpoved-co-nastane-na-ukrajine

Kryšpín

Aliendrone tak jsem tu výzvu pětikolky přehlédl, nabídka byla na placené informátory nebo grátis, někteří informátoři z podsvětí mají solidní odměny.

aliendrone

Kryšpín>>> V tom honorování je POTÍŽ. Vláda už toho za ten necelý rok PROMRHALA TOLIK, že na to nemá. Takže teď přilézá s prosíkem tím, že apeluje na naši zodpovědnost, smysl pro povinnost, blablabla…
Tahle pětikoaliční verbež prostě umí jen brát/okrádat/u­zavírat extrémně nevýodné smlouvy aj., ale na to něco slušného DÁT (byť nikoliv „za nic“) – to od ní nečekej. Ten trapas, když vyčetli Pitomiovi blbou vířivku, to jsem ani od takové pakáže NEČEKAL. Twl, kdyby viděli můj záchod (dovoz z Japonska), tak jdu ROVNOU DO KONCENTRÁKU nebo nwm. :( :( :(

Tady máš něco k osvěžení paměti (je DOST těžké o tom něco najít v mainstreamových zdrojích – hádej PROČ) a nechci o5 vyvolat u dem(ent)okra­tických havloidů záchvat o „kryptokonspi­račních teoriích“.

https://www.re­flex.cz/clanek/ko­mentare/112901/u­davacstvi-je-odporne-za-jakehokoli-rezimu-dezinformatori-se-precenuji.html

Filip84

Disraeli mne navedl, že jsem, vlastně, měl objasnit jednu základní právní zásadu, která se věci dotýká, nebo objasnit: pokusit se o to, protože pokud nebude na straně protivné adæquatio rei et intellectus, tak se mi to nepovede, i kdyby co kdyby:

  • nullum crimen, nulla pœna sine prævie lege pœnali: předmětem trestního práva hmotného je skutek, to znamená, že on vykonal / nevykonal dne, toho a toho, na místě, tom a tom, a teď popis skutkový, a tím se dopustil / nedopustil – toho a toho činu trestného – neboť – skutkový popis příslušné dikce trestního ustanovení. Pokud má platit doktrína nullum crimen sine prævie lege pœnali, tak nejprve musí být ta skutková podstata platně a účinně kodifikována v platné a účinné části platného a účinného trestního zákoníku. Pokud není, což není, nemůže být za takový skutek nikdo trestán, protože žádný zločin bez předchozího trestního zákoníku.

Až ten skutek bude dostatečně přesně popsán v tom platném a účinném trestním zákoníku, a až za něj bude někdo podle práva odsouzen, tak až po tom za něj může být, vůbec, jakkoli sankcionován, ergo, trestán. Protože: žádný trest bez předchozího trestního zákoníku.