Ptám se dotazujících i odpovídajících, proč na jedno téma používáte vícero otázek. Proč nevyužíváte možností diskuze?

Je lépe mít jedno téma vždy v uceleném celku. Týká se jen za dnešek otázky stahování z Youtube a klávesnice. To jde až tolik o body?
Doplňuji:
Ad suwa – pokud jde o přesouvání otázek, ty budeme muset asi řešit pokaždé, když k tomuto jevu dojde. To není běžná otázka, ale problém. Pokud se míníš strefovat konkrétně do mne, pokaždé, když k tomu cítíš příležitost, nebráním Ti. Máš k tomu právo a já Ti tu nechám i dost prostoru. Můžeme o tom polemizovat dlouhé hodiny. Dojdeme-li k závěru, kde je pravda, bude to přínosem pro všechny.
Ad -Hanulka – pokud jde o otázku na nefunkční klávesu na klávesnici, jsou tu dva různé dotazy na toto téma, dva různé dotazy jsou zde i ke stahování z You tube. Nesměšuji tato dvě témata dohromady. Ale udivuje mne, že každé z těchto témat se kouskuje do dalších a dalších otázek. Přehlednější je určitě pokračovat v diskuzy, pokud se nedá otázka zvládnout jednou odpovědí, nebo pokud musí být otázka řešena ještě podotázkou.

Nejlepší odpověď
barnajka

Oprav mě, jestli se pletu..ale ty máš zřejmě pocit, že jak tu otázku s YouTube, tak tu s klávesnicí, tu dneska v totožné podobě vidíš podruhé.
Jenomže ono je to vždycky jedna a ta samá – jenom doplněná.
Funguje to tak: tazatel vloží dotaz, odpovídající odpoví. Tazatel chce na odpověď reagovat. Má 2 možnosti:

  1. diskuze
  2. doplnění otázky (doplnit lze jen 1×)

…přičemž diskuze je tu obecně vnímána jako nástroj, kt. se používá až když už doplňovat nejde.

Čili nejběžnější schéma:
dotaz⇒ odpověď⇒ doplnění dotazu tazatelem⇒ doplnění odpovědi odpovídajícím ==>diskuze

Doplněním otázky se otázka aktualizuje, tj. přesune opět na přední pozici v seznamu položených dotazů.
A v zásadě se jeví jako ‚opakující se‘ otázka.
Když ji ale rozklikneš, uvnitř najdeš formulku: Doplněno…+ konkrétní text doplnění.
Tatáž informace je u doplněné otázky uvedena i na úvodní straně, resp. v seznamu dotazů – všimni si, že doplněná otázka bývá označena formulací ‚Doplněna před X minutami/hodi­nami‘.. atd

Píšeš, že jen dneska tu byly 2 dotazy na YouTube a 2 na problémy s klávesnicí.
Celkem tedy 4 otázky. Rozumím tomu správně?
Mohla bys do diskuze vložit odkazy na VŠECHNY tyto 4 dotazy, prosím? Já totiž ať koukám, jak koukám – vidím jen 1× YouTube a 1× klávesnici.
Ovšem v obou případech doplněno.

PS: Píše se ‚diskuzI‘… a ne ‚diskuzY‘ ;)

Další odpovědi
Sůwa

Nejspíš máš na mysli něco podobného jako včera, když jsi dala dotaz, který se v tom dni objevil už dvakrát? To se taky dalo řešit v diskuzi, pokud ne přímo v odpovědích.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/priroda-spi-bily-snizek-pada-a-pada-a-pada-taky-vas-tak-stve-ze-ho-musite-porad-odhazovat

Mapel

Ono je to přece pohodlné. Zadám otázku a nemusím nic hledat. Já bych řekl, že 70% odpovědí najdu běžně na internetu a tady by mělo jít spíše o vlastní zkušenosti. Takže pohodlnost dotazujících.

Potom se honí body za každou cenu a odpovídám jen proto, že něco napíšu a je to mimo otázku, nebo jen napíšu Nevím. Je to opravdu na diskuzi jak se tu chovat, aby otázky i odpovědi byly efektivní.
Doplňuji:
Je to o vlastním chování. Dostanete odpověď a autor otázky neoznačí ani jednu odpověď. Konkrétní odpověď pro další diskuzi dala suwa a ocko nedala žádné odpovědi hlas. A odpověď, která vyvolá diskuzi je právě přínosem, protože na jejím základě bude další diskuze. Takže ocko dáš suwe hlas? Myslím, že si ho zaslouží.

hanulka11

Tady se jedná o dvě různé věci nezdá se ti?
A bylo by to nepřehledné.To je můj názor
Doplňuji:
myslím, že o body jde až v posledním případě

briketka10

nevím o co Vám jde ocko, Karbo se ptal jak má stahovat z YouTube, Casey mu odpověděl a bylo zcela na jejich uvážení jak budou pokračovat, ale Vy jste jim rozkázala jako paní učitelka ve škole, jak se mají chovat..
nikde jsem nečetla nic o klávesnici..

Doplňuji:
ocko dává body málokdy

led

A ako by sa potom získali bodíky? Há?
Zlatúšikom to môže byť jedno, už dosiahli vrcholné zlato. Ale ostatní? Veď je to tak jednoduché „otázku rozdelím a miesto jedného bodíku mám dva i tri bodíky“.
Paradoxne tu niekedy platí heslo dňa: „správajme sa v zmysle tržnej ekonomiky. Nakupujme lacno – predávajme draho.“
O tých nových to krásne napísal v diskusii Casey:
…„primarne kazdy hleda na otazku odpoved ne debatu. A zacinajici uzivatele o ni kolikrat ani nevi a zakladaji novou otazku jako reakci na predchozi.“…

beer

Možná to neumí, možná chtějí dostat i odpovědi od těch co tu nebyli atd., atd.
Jejich věc.

led

Po prečítaní diskusie vás prosím o trocha ľudskej slušnosti v zmysle krásneho výroku Jozefa Švejka:
„Preboha,nestri­eľajte,veď sú tu ľudia“

Sůwa

To nebylo osobní, ale nelíbí se mi, když někdo „káže vodu a pije víno“, nebo „měření každému jiným metrem“. Jinak žádný problém nevidím a dlouhé polemiky ráda přenechám jiným.

anonym

Suwa, já jen vyslovila názor a položila dotaz. Chápu to tak, že diskuze se dá využívat daleko víc a vhodněji, než je to dosud. Proto moje připomínka. Ty na mne nereaguješ, ale útočíš. Nekážu vodu a nepiju víno. Já tu vodu i piju a ráda. Polemizovat není třeba, ale mám občas pocit, že se tu bavíme o něčem úplně jiném, než jak bylo původní téma. Proto se zlob, nebo ne, ale upřimně: Co Tě žere?

casey

Na otazce youtube nevidim zadny problem. Padla otazka a na ni odpoved. Mozna mohl dotazujici doplnujici otazku dat do diskuze, ale na druhou stranu od toho doplneni otazky je, jinak by se to mohlo zrusit.
A ja doplnil odpoved.
Nebo, mame odpovedi na otazky psat do diskuze, aby jsme se nepodezrivali z honeni bodu?
No, pisu tedy do diskuze

anonym

Casey, opravdu jsem to myslela tak, že by měla zaznít jedna otázka od tazatele a jedna odpověď od odpovídajícího a zbytek přenést do diskuze. Je to jen názor a na to jsem se ptala. Není to osobní, tak to tak neber. Mám prostě za to, že diskuze je k tomu určena, jen se málo využívá.

Sůwa

Naprosto jasně to napsala Barnajka. Jen k tomu ještě dodám, že dotaz aktualizuje pouze doplnění tazatelem, takže diskuze je za pár hodin zbytečná, protože ji nikdo dohledávat nebude. Větší využívání diskuze by se mohlo snadno zvrhnout ve žvanírnu, jako je to na některých jiných serverech. Nežere mne nic.

hanulka11

jenže pravdu má Barnajka ..tady dvě otázky stejného charakteru nebyly je to stále jedna o youtube a jedna o klávesnici …

anonym

Casey, podívej se na ty otázky znovu, tady nešlo o položení podotázky v rámci otázky už položené, ale prostě na stejné téma stejný žadatel napsal novou otázku. Je v pořádku na ni odpovědět, ale měl bys příště tazatele odkázt do diskuze a neklást otázku na stejné téma novou. Nešlo mi o nic jiného, než prostě v rámci jedné otázky ten problém vyřešit komplexně. Nejde tak o mne, ale kdybych si někdy potřebovala v odpovědích něco najít, tak by mne nenapadlo hledat pokračování jinde. To je celé.

casey

Ja to bral tak, ze na otazku sla odpoved a tim to take skoncilo. Nemyslel jsem, ze dojde na diskuzi.Ale presto na jednom doplneni otazky ci odpovedi navic navazujici na puvodni dotaz povazuji za doplneni a ne za novou otazku/odpoved, navic kolikrat prispevek v diskuzi i prehlednu, primarne kazdy hleda na otazku odpoved ne debatu. A zacinajici uzivatele o ni kolikrat ani nevi a zakladaji novou otazku jako reakci na predchozi.

Neber to prosim osobne, nechci se poustet do sporu, velmi si te pro tve otazky i odpovedi vazim.

anonym

Já také svou otázku nemínila osobně. Prostě mi přišlo správné se na nevyužívání diskuze poptat. Když do něčeho rýpnu, tak je z toho pokaždé nějak velké pozdvižení. Nechápu to. Jsem možná šťoura, ale budiž mi přičteno k dobru, že se snažím zdejší manýry pochopit. Ještě tu nejsem ani dva týdny a pořád je má „dotěrnost“ někomu trnem v oku. Tím taky nemyslím nic zlého. Mohl jsi zjistit, že se hrabu i ve starých odpovědích a otázkách. Vadí mi ty neobodované odpovědi a pokud jsou v pořádku, snažím se napravit to, že za ně nikdo nepoděkoval. Jako spor jsem naše výměny názorů vůbec nebrala. Jednáš v klidu a píšeš srozumitelně. Totéž jsem se snažila dělat i já. Díky za Tvůj názor a ohodnocení mé činnosti. Také už jsem zjistila, čí odpovědi jsou jenom plácámí dlaní do vody, a které se vyplatí si přečíst. Tady Ti palec dát nemohu, ale dostáváš ho ode mne dost často. Ať se Ti daří a ať jsou Tvoje názory dál tak dobré.

barnajka

ocko, promiň že ti skáču do ‚řeči‘, ale nedá mi to nereagovat.
O jakých manýrech to mluvíš, jaký pozdvižení máš na mysli?
Co si tak všímám, tak to hlavní dusno tu poslední dobou vyvoláváš hlavně ty. Ani zdaleka nečtu každou tvou otázku/odpověď, ale kdykoliv tu na tebe narazím, tak do někoho rejpáš nebo mu vytýkáš jeho pravopis. Na to, že tu nejsi „ani dva týdny“, máš teda sebevědomí na rozdávání. A neber si to nijak osobně, nemyslím tím nic zlého.
Víš, chápala bych tě, kdybys byla 100% neomylná a ta naše nedokonalost by tě tím pádem (po právu) pohoršovala.
Ale jen co tě tu tak namátkou sleduju, tak sama jsi udělala už tolik do očí bijících gramatických chyb, že fakt nevím nevím, jestli jsi ta pravá, co může kritizovat.

Pozor! Netvrdím o sobě, že já chyby nedělám!!! Dělám. Asi jako každý normální člověk…
Ale já aspoň nenapomínám a neopravuju, viš.
A když už bych napomenout chtěla, asi bych se pokusila udělat to co nejvíc taktně – a ne jako ty: „Oprav si to“ atd..

Promiň, jestli se tě nějak dotknu, ale působíš na mě jako člověk, který těžko snáší kritiku.
Nebo jinak: jako člověk, který kritiku své osoby nesnese vůbec.
Už nejednou jsem si všimla, že palcuješ výhradně ty odpovědi, který ti jdou na ruku, tj. který ti přikyvují nebo s tebou souhlasí.
Důkazem budiž už třeba tato tvá otázka.
Poprosila jsem tě o vložení odkazu na ony 4 otázky, kt. se tu podle tebe zbytečně opakují.
Tvá reakce?
Mlčení.
Nejspíš jsem teda měla pravdu v tom, že si pleteš ‚opakující se dotaz‘ a ‚doplněný dotaz‘.
Proč mi tu mou pravdu nepřiznáš?
Proč mi za mou odpověď nedáš palec?
A věř mi, že o ty 2 body mi nejde ani v nejmenším…
Opalcovala jsi jen odpověď od Mapela a beera..tedy odpovědi neutrální.
Odpovědi, kde ti někdo byť jen trošku oponoval, bojkotuješ zřejmě z principu. Tak to je teda opravdu chování ‚par excellence‘.

Neustále tu šermuješ kodexem a odkazuješ se na zásady slušnýho chování..
Copak nevíš, že za pomoc (správnou odpověď) je tu SLUŠNOST poděkovat palcem nahoru?

Nebo pokud myslíš, že má odpověď byla mimo mísu, pak bych prosila o ty 4 odkazy.
Když zjistím, žes měla pravdu ty a ne já, ráda se ti omluvím.

A ještě jedna věc: zmiňuješ se tu, že ti vadí neobodované odpovědi a že tedy zpětně procházíš starší otázky, abys to napravila.
Hmmm, celkem zajímavá poznámka.
A tak trochu populistická, řekla bych.

Podívej se na svou odpověď na otázku Dušana Orlíka. Nedávno se ptal, kde na netu koupit kvalitní koule na ‚Pentaque‘.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-na-internetu-jsi-mam-objednat-pentaque
Ty jsi Dušanovi přátelsky naznačila, že se to nepíše ‚pentaque‘, ani ‚petaque‘ (jak se zobrazilo v odkazu od www), ale že správně je PETANGUE (na čemž jsi trvala i v diskuzi).
Ocko, jsi si jistá, že je to opravdu správně???
Já tě sice opravila vzápětí, správností své odpovědi si jsem jista na milion %…
…ale palce od tebe jsem se nedočkala dodnes.

Když ti někdo vytkne omyl nebo hrubku, urážíš se a máš pocit, že jsme si na tebe všichni zasedli (nebo nereaguješ vůbec).
Druhým vyčítáš jejich pravopis, osočuješ je z hádavosti a kdesi cosi…přitom sama chybuješ a sama se hádáš.
A ty nám tady chceš povídat něco o manýrech?
Ale no tak ;)

anonym

Barnajko, beru si Tvou obsáhlou reakci k srdci. Palce se snažím rozdělovat opravdu poctivě. Pokud došlo k tomu, že jsem Ti nějaký dlužná, budu to koukat napravit. Stalo se zřejmě to, že jsem se dostala díky omezení počtem palců do situace, kde už jsem neměla co rozdat. No a zpětně jsem se asi do Tebou zmiňované otázky nevrátila. Snažím se ale rozdávat své body i jinak. Prostě si občas u někoho vytáhnu jeho otázky a body přidávám tam a ne právě do těch, které jsem dostala jako odpověď sama. I u Tebe jsem si takovou návštěvu už dovolila. Díiky za to nečekám, tak to nechápej špatně. Pokud jde o mou hádavost, tak o té bych si troufla pochybovat. Hádavá nejsem a moje všetečnost a snaha zjistit, jak to tady vlastně funguje, není o ničem jiném než o zvídavosti. Výměnu názorů neberu jako hádku. Na názor máš stejně právo Ty, jako já. Pokud jde o chybu, kterou udělám sama, mrzí mne a neodůvodňuji to tím, že po borelioze ty chyby prostě někde nevidím. Je to můj problém, můj handicap a já s ním musím žít. Pravidla pravopisu znám velmi dobře a ještě před 4 lety jsem chyby nedělala. Žádné. Dnes je nevidím, a to jsem ráda, že už nepřehazuju písmenka a když se mi to stane, že na to většinou přijdu. Pokud jde o hru francouzského původu, tak ta se skutečně jmenuje Petangue. Já Ti nechci brát Tvé přesvědčení, jen si zkus zadat do vyhladávače petangue a uvidíš, co Ti vyjede. Ve škole jsem měla francouzštinu, takže tuhle hru znám už od svých cca 17 let a navíc se o ní mluvilo v několika starších francouzských filmech. Na tohle mám dost dobrou paměť. Když si ale nejsem naprosto jistá, tak zjištuji přes vyhledávač, jak to je správně. Tady jsem to udělala, ještě než jsem D.Orlíkovi napsala. Pokud sis všimla správně, tak urážlivě jsem nereagovala ani v jednom případě. Ani když jsem napsala odpověď, jak se vyrábí sýr s oky u nás, místo abych se zamyslela nad tím, že otázka se týkala originál ementálu. Když usdělám botu, štve mne to na sebe samou. Proč bych měla potom vinu chtít nechat na druhých? Nemám pocit, že si na mne všichni zasedli. Mám jistotu, že tu některým vadím. Snažím se zdejší praktiky pochopit, proto zřejmě lezu na nervy. Buď ujištěná, že občas i sama sobě. Prostě to mám v povaze. Ráda věcem rozumím.
Nejsem učitelka a nikdy jsem jí nebyla. Nenařizuji a nepřikazuji. Ptám se a ptám se i v případě diskuze, zda by ji nebylo vhodnější více používat. Reakci jsem si přečetla a dál je mi to jasné. Já ji používat budu, nikdo jiný nemusí. Nelíbí se mi, že když na chybu upozorním já, tak je to problém, který řeší stále titéž lidé. Řeší poměrně urážlivým a nedůtklivým způsobem. Maně u toho potom přemýšlím, o co tady vlastně jde. Napsat názor nesmím, zeptat se nemůžu, upozornit na chybu je ode mne opovážlivost a ještě jsem napadána kvůli hádavosti. S kým se to mám jako hádat? Jsem zvyklá o problémech diskutovat a snažit se díky této diskuzi dojít k srozumitelnému závěru nebo řešení. Můžeš se připojit k těm, které tady o mně mezi sebou tak, abych to nemohle přehlédnout psaly jako o kartářce, jako o tom Kunínu a podobně. Pocházím z Kunína a nemíním se za to stydět. Je mi 59 let ( už tři dny). Z té doby jsem 59 let žena, 35 let účetní, 39 let úřednice, 7 let kartářka a rok důchodkyně. Pokud si někdo vybere za mé titulování „ta kartářka“ a ten Kunín, tak se zde zdá hovořit o jednání slušném a neurážejícím? Možná bych se urazit měla a skončit mezi lidmi na odpovědích, viď? To bych Vám tady měla povídat, abyste reagovali přiměřeně? Po mně chcete, abych od prvopočátku vše respektovala, znala a chovala se jako myška. Myška ale nejsem a i ta piští, když jí někdo stoupne na ocásek. Takže, promiň, ale pokud Tobě moje vysvětlení nebude stačit, máš možnost mi napsat, co konkrétně máš s mou osobou za problém. Chyby děláte všichni, strefujete se do chybujících taky s pěkným zápalem. Tak proč jsem v tomhle směru jiná a nemám právo jednat stejně? Možná jsem kartářka (a na to začínám být patřičně pyšná zvlášť v poslední době), ženská s nárokem zapomínat a být divná, ale nejsem natvrdlá. Buď tak laskavá, projdi si ještě jednou Tvoje vyjádření, moji odpověď a zkusme to pouzavírat. Jestli jsem Ti na něco nepodala dostatečnou odpověď, pokusím se to napravit.

barnajka

Takže už nepokračujem v diskuzi?
Dobře, tímto ji teda uzavírám. Reagovat už nijak nemusíš, já se sem už vracet nebudu – takže neplýtvej zbytečně energií.
Času na reakci jsi měla dost, vidím že na Odpovědích aktivní jsi.
Tohlencto tvoje mlčení je přesně to, o čem jsem psala. Hraješ si na hogo fogo formát, ale z diskuze zbaběle prchneš. To je teda fakt cosi…
Neumíš přiznat prohru? Fajn, tvůj problém.
Pak se ale nediv, že si o tobě myslím to, co si myslím.

barnajka

Zadala jsem do vyhledávače heslo PETANGUE a vyjelo mi toto:
http://img.na­dapenny.com/t20/120­49/nadap102234201­610230.jpg

..tj. Google mi ten tvůj petangue automaticky opravil na petanque.
Ehm – plete se teda Google i já, a nebo jenom ty?
Že jsi měla francouzštinu ve škole je sice moc hezký, ale asi si z ní už moc nepamatuješ, viď?
Tuhle se kdosi ptal, jak správně číst jména postav ze Zolova Zabijáka: Gervaisa-Coupeau-Goujet.
Ty jsi odpověděla, že: žervé-cupo-guže.

Přiznávám, že já absolvovala z frániny jen pár lekcí, ale přesto vím, že Gervaisa není totéž co smetanový sýr Gervais..a že se tudíž nečte ‚žervé‘, ale přibližně jako ‚žervéza‘ ;)
Totéž ten tvůj ‚cupo‘. Nechtěla jsi říct spíš ‚kupo‘? :)

K těm tvým hrubkám: že jsi měla boreliozu, to je mi líto, vážně.
Ale při vší úctě: nevím, proč by to tu mělo někoho zajímat. Tebe přece taky nezajímalo, proč Illines nepoužívá diakritiku a dělá tolik chyb…taky jsi jí nedala šanci říct půl slova a hned ses do ní natvrdo obula.

TOHLE byl ten moment, kdy mi na tobě začalo ‚cosi‘ vadit.
Netaej na mě ty tvoje karty – že jsi kartářka, to je mi úplně šumafuk. Já sice na karty nevěřím, ale s těmi, co věří, žádný problém nemám. Jsem docela dost tolerantní a snesu opravdu hodně. Vadí mi jenom, když ze mě někdo dělá blbce, nebo když mi někdo vytýká něco, co sám dělá.

Shrnuto a podtrženo: nevadíš mi TY, ale styl, jakým se chováš k druhým.
A co jsem si tak všimla, tak nejsem sama.

Nikdo tě odtud nevyhání, naopak – každý nováček, který má co nabídnout a umí se chovat slušně, je tu vždycky vřele vítaný. Ty hloupá nejsi..ale s tou slušností je to krapet horší. Co takhle kapičku pokory, hm? A respektu k druhým… Když nerespektuješ ty nás, nečekej že my budeme respektovat tebe.
Jak se do lesa volá, tak se z lesa i ozývá..

briketka10

barnajko, takto bych se nenapsala, výklad hodný filozofa..klo­bouk dolů..

barnajka

Díky briketko, ale já na svoje slova až tak pyšná nejsem. Nelituju jich, protože tak to opravdu cítím. Ale věřila jsem, že se touhle diskuzí dobereme k nějakýmu pozitivnímu závěru..
Vidíš sama, jak ocko řeší problémy: strčí hlavu do písku a ejhle, problémy jsou fuč. To je asi tak velký problém přiznat chybu, že?
Ach jó, to mi zas jednou někdo otrávil den :/

briketka10

opravuji „to“