El Ann

Lze každá klávesnice připojit ke každému tabletu ?

Pokud mám správný konektor, například mikro usb, lze úplně ke každému tabletu připojit každou klávesnici pro tablety ? Nebo je zde nějaký zádrhel, na který je třeba si dát pozor ?

Odpovědi
Nespi

Těžko říct. Nelze to říct s jistotou. Doporučoval bych ověřit kompatibilitu klávesnice a tabletu u výrobce nebo na eshopu. Správný konektor neznamená, že budou zařízení skutečně kompatibilní.

McArthur

Ne, nejde.

Bude-li ta klávesnice mít nativně microUSB konektor, tak na 99 % připojit půjde a bude fungovat. U některých verzí Androidu v základu nefungují české znaky a je potřeba doinstalovat z Google Play prográmek na nastavení národní klávesnice.

Bude-li klávesnice s konektorem USB a připojíš ji přes redukci OTG, potom je pravděpodobnost fungování menší, protože tablet musí podporovat funkci OTG a klávesnice nesmí být přetechnizovaná (zbytečná tlačítka). Problém s češtinou je potom stejný jako u klávesnic s nativním microUSB konektorem.
Doplňuji:
Redukce OTG může vypadat takto: http://www.ci­pel.cz/produc­t.php?id_produc­t=3712

Prográmek na nastavení národní klávesnice je např. External Keyboard Helper Pro a na Google Play je zde: https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=com­.apedroid.hwke­yboardhelper&hl=cs