Stříbrný

Prdí ryby?

Prý je tohle jednoduchá otázka.
Teoreticky by MOHLY PRDĚT, protože mají zažívací trakt, kde probíhá trávení > ergo při tom procesu může vznikat metan. Na druhou stranu jsem u svých rybiček nikdy nic takového nepozoroval. (a to mám Xiphophory, jestli víte co znamenají ohledně kadění živorodky). Takže prdí, nebo ne, a proč?

(protože nemám rád bonzování, tak neuvedu toho, kdo mne na tuto "jednoduchou" otázku navnadil, ale KOPERNÍK to není) :D :D :D

Nejlepší odpověď

Zlatý

Kolega Koperník tvrdí, že určitě prdí. Tvoje úvaha stran trávení je zcela správná. Jen se to dá těžko vypozorovat, protože akvarijní rybky jsou slušně vychované. Když vidí, že jsou pozorované, zdrží se. Sotva otočíš hlavu, v ten moment jim od řitní ploutvičky ulítne bublinka. Nebo to maskují tím, že vplují do sloupce bublinek od vzduchovače.

Další odpovědi:

Zlatý

Kolega Kepler zase nemá pravdu. Ryby mají plynový měchýř, který jim umožňuje vznášet se v určitých hladinách . Tento měchýř je u některých ryb spojen se zažívací soustavou.
Vypouštěním plynu regulují ryby svůj ponor.
Ty ryby co plynový měchýř nemají spojený se zažívací soustavou, plyn vstřebávají do krve a potom zase uvolňují. Plyn u nich nevzniká hnilobnými procesy ale prostě ho polykají.Jestli toto lze nazývat prděním si netroufnu tvrdit.
Nevím jakou hloubku si prděním regulují lidé, ale smrádek je to libozvučný.

https://cs.wikipedia.org/…

Stříbrný

Asi jako hadi. Pozor na případnou explosi akvária!

Pokročilý

fuuuuuuuj smradlava voda

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1427
Zlatý beer 709
Zlatý www 558
Zlatý annas 459
Zlatý briketka10 379
Zlatý marci1 344
Zlatý ReHu 311
Zlatý hanulka11 296
Zlatý Kepler 283
Zlatý mosoj 274

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.