Nikča1994

Bojovnice pestrá – samec

Dobrý večer,

ráda bych se optala, dnes jsem si pořídila Bojovnici pestrou – samečka. Sameček má 25.litrové akvárium. Ráda bych mu ale pořídila „kamarády“ je možné, dát k samečkovi nějakou další rybičku, kterou snese a nebudou se např. rvát? Za rady předem děkuji :)

Odpovědi
anonym

k sameckovi muzes dat urcite samičku, s ostatními rybičkami uz to bude težší. bojovnice jsou většinou agresivni. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bo­jovnice_pestr%C3%A1#Cho­v_v_zajet.C3.AD
http://forum.splen­denspower.cz/vi­ewtopic.php?f=10&t=­1337

Braník

K betám můžeš dát třeba panceříčky,black molly,neonky,
raději bych volil samičku bety,jelikož bety žijí převážně u hladiny,nechtějí být často rušeny.Na moc velký počet rybek máš malé akvárium.Bojovnice se dobře hodí do společenských nádrží, ale pouze ke klidným a neagresivním druhům, které bojovnicím nebudou okusovat jejich dlouhé ploutve a současně nemohou být pro bojovnice vizuálním rivalem

ivana525

Já jsem ho mívala v akvárku se živorodkami a soužití bylo ok :)

FurbyStar

„Kamarády“ betty moc nesnese. Pouze pokud by jsi měla v akváriu spoustu skrýší a maximálně by jsi mu mohla koupit kamarádky ;) Tam je zase problém s betta miminky a k samičkám se může chovat někdy i dost brutálně takže skrýše jsou fakticky poviností. Co se týká ostatních druhů, doporučuji neonky.