Petr574

Proč se změnila barva ploutviček bojovnice pestré?

Dobrý den
Dnes jsem si koupil betu. A změnila barvu ploutviček z bílé na takovou tmavě modrou a tmavě bílou.
Není to třeba stresem z nového prostředí? Nebo něco potřebuje?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Spíš to vidím naopak – modrá a červená jsou klasické barvy Betty splendens a změna barvy (rybka se vybarvila) může souviset s tím, že má vhodné prostředí. Nebo jde jen o pouhé dosažení pohlavní zralosti.
Nebo na dálku se to FAKTICKY nedá řešit, zavolej zkušeného akvaristu, ať to omrkne. ;) :)

Další odpovědi
Hvozdik Jana

Dobrý den, mám úplně stejný problém a stále neznám odpověď. Změna barvy celé ryby se stala přes noc! Přinesla jsem ji z obchodu světlou, tělo měla zbavené jako samice,ploutve světlé s duhpvymi odstíny a na druhý den? Celý je tmavě modrý! Ne že by mi to vadilo, rybu mi objednali a při koupi jsem byla zklamaná a chtěla jsem ji vracet,ale jak se to tak stane?Ph vody?Světlo versus tma?