annas

Protiklady se přitahují a tvoří celek. Rodí se tedy lidé dvojího druhu? Např. silní a slabí, hrdinové a bázlivci aj.?

1. „Ale nenajdou se i koumáci? Jedni při zdražení vody nadávají, kdežto druzí uvažují, čím by se dala zředit“? – Jan Sobotka .

http://citato­.cz/autor/jan-sobotka

2.Jak napsal Herakleitos: „Všechno se děje v protikladech a všechno teče jako řeka, všechno je ohraničeno a všechno je jeden svět?“

http://antika­.avonet.cz/in­dex.php?ID=1329

3..„Když někdo někomu řekne, že je pro něho vzduch. Znamená to, že ho potřebuje k životu, nebo že je ve vzduchu příliš mnoho lží“? – Jindra Konečný

http://www.ro­manyzdarma.cz/kni­hy/79.pdf

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2016/02/15/17/59/po­larization-1201698_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
Drap

Je pravda, že protiklady se dost často přitahují, jestli s tak už rodí, to netuším, ale faktem je , že lidské nátury jsou dosti rozdílné.

  1. Samozřejmě u všeho se najde nějaký koumák, který se snaží na všem vydělat a vše využít. Ředit vodu čímkoli se zdá jako nápad zcela absurdní Přesto se podobné věci i prodávají. Úsporné nástavce na vodovodní kohoutky. Nejde o nic jiného, než o provzdušnění vody, což je vlastně ředěním vody levnějším vzduchem.
  2. Ano, vše má své stanovené hranice a ty už překročit nelze.Věci se sice dějí v protikladech, ale nejsem si jist, zda jsou to úplně všechny věci.

3, Vzduch k životu potřebujeme sice všichni, ale pokud někomu řekneme , že je pro nás vzduch, vůbec to neznamená, že bez něho nemůžeme žít, ba naopak.Ani nelze říct , že v takovém případě je ve vzduchu plno lží. Může být v okolí jen prázdno.

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že to s těmi přitahujícími se protiklady, lze brát jen omezeně. Nedovedu si představit společnou dovolenou dvou lidí, když je jeden adrenalinový cvok (třeba horolezec) a druhý obdivuje gotické památky a je plážový povaleč. Leda, že by byla v blízkosti pláže byla katedrála, kterou by cvok zdolával volným lezením.
Příliš jsme si zvykli brát vzduch jako nevýznamnou a zanedbatelnou matérii, nehodnou pozornosti. Ale zkuste někomu obohatit vzduch vydatnými flaty po nadýmavém obědě!

Lun Ret

Podíváme li se na život na subatomární úrovni,je to nesmysl.Jsou tu sice elektrony a protony,ale také neutrony.A tak i lidský život je daleko pestřejší než jen dvoupólový.

EKSOT123

Když už Lun Ret o těch elektronech,… takové opačně nabité ionty: Jednomu atomu elektron přebývá, druhému chybí. Tak se spojí dohromady a vznikne třeba NaCl. Podobně možná jakoby Adamovi to žebro pořád chybělo a Evě přebývalo… (Tím nechci říct, že taková molekula O2 je, na lidi převedeno, v pořádku).
Protiklady, v rozumné míře (viz Kepler), se přitahují, doplňují, obohacují, … zároveň to často jde na nervy. Ale ani to nemusí být na škodu, člověk se může učit toleranci, porozumění, atd., a tím vedle prchavé lásky může vznikat i přátelství.

Hledám chytrou, mladou, bohatou přítelkyni. Zn.: Protiklady se přitahují.
Moji manželku jsem si vzal proto, že protiklady se přitahují. Ona byla těhotná a já ne.
„Jak jste se stal úspěšným?“ „Spřátelil jsem se s jedním bohatým člověkem. On měl peníze, já zkušenosti.“ „A nyní?“ „Já mám peníze a on zkušenosti.“