Avatar uživatele
Zlatý

Protiklady se přitahují a tvoří celek. Rodí se tedy lidé dvojího druhu? Např. silní a slabí, hrdinové a bázlivci aj.?

1. "Ale nenajdou se i koumáci? Jedni při zdražení vody nadávají, kdežto druzí uvažují, čím by se dala zředit"? - Jan Sobotka .

http://citato.cz/…
------

2.Jak napsal Herakleitos: "Všechno se děje v protikladech a všechno teče jako řeka, všechno je ohraničeno a všechno je jeden svět?"

http://antika.avonet.cz/…
----

3.."Když někdo někomu řekne, že je pro něho vzduch. Znamená to, že ho potřebuje k životu, nebo že je ve vzduchu příliš mnoho lží"? - Jindra Konečný

http://www.romanyzdarma.cz/…
-----

Obrázek
https://cdn.pixabay.com/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Je pravda, že protiklady se dost často přitahují, jestli s tak už rodí, to netuším, ale faktem je , že lidské nátury jsou dosti rozdílné.
1. Samozřejmě u všeho se najde nějaký koumák, který se snaží na všem vydělat a vše využít. Ředit vodu čímkoli se zdá jako nápad zcela absurdní Přesto se podobné věci i prodávají. Úsporné nástavce na vodovodní kohoutky. Nejde o nic jiného, než o provzdušnění vody, což je vlastně ředěním vody levnějším vzduchem.
2. Ano, vše má své stanovené hranice a ty už překročit nelze.Věci se sice dějí v protikladech, ale nejsem si jist, zda jsou to úplně všechny věci.
3, Vzduch k životu potřebujeme sice všichni, ale pokud někomu řekneme , že je pro nás vzduch, vůbec to neznamená, že bez něho nemůžeme žít, ba naopak.Ani nelze říct , že v takovém případě je ve vzduchu plno lží. Může být v okolí jen prázdno.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Myslím, že to s těmi přitahujícími se protiklady, lze brát jen omezeně. Nedovedu si představit společnou dovolenou dvou lidí, když je jeden adrenalinový cvok (třeba horolezec) a druhý obdivuje gotické památky a je plážový povaleč. Leda, že by byla v blízkosti pláže byla katedrála, kterou by cvok zdolával volným lezením.
Příliš jsme si zvykli brát vzduch jako nevýznamnou a zanedbatelnou matérii, nehodnou pozornosti. Ale zkuste někomu obohatit vzduch vydatnými flaty po nadýmavém obědě!


Avatar uživatele
Registrovaný

Podíváme li se na život na subatomární úrovni,je to nesmysl.Jsou tu sice elektrony a protony,ale také neutrony.A tak i lidský život je daleko pestřejší než jen dvoupólový.


Avatar uživatele
Pokročilý

Když už Lun Ret o těch elektronech,... takové opačně nabité ionty: Jednomu atomu elektron přebývá, druhému chybí. Tak se spojí dohromady a vznikne třeba NaCl. Podobně možná jakoby Adamovi to žebro pořád chybělo a Evě přebývalo... (Tím nechci říct, že taková molekula O2 je, na lidi převedeno, v pořádku).
Protiklady, v rozumné míře (viz Kepler), se přitahují, doplňují, obohacují, ... zároveň to často jde na nervy. Ale ani to nemusí být na škodu, člověk se může učit toleranci, porozumění, atd., a tím vedle prchavé lásky může vznikat i přátelství.
> Hledám chytrou, mladou, bohatou přítelkyni. Zn.: Protiklady se přitahují.
> Moji manželku jsem si vzal proto, že protiklady se přitahují. Ona byla těhotná a já ne.
> „Jak jste se stal úspěšným?“ „Spřátelil jsem se s jedním bohatým člověkem. On měl peníze, já zkušenosti.“ „A nyní?“ „Já mám peníze a on zkušenosti.“

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3974
Zlatý Kepler 1650
Zlatý Drap 1603
Zlatý quentos 1537
Zlatý mosoj 1492
Zlatý led 884
Zlatý marci1 865
Zlatý Lamalam 717
Zlatý gecco 709
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.