Když jsem podávala žádost o vrácení daní 29. 2. 2016, jak dlouho mají na to, aby to poslali na účet?

Nejlepší odpověď
Hans51

Daně Vám nikdy nebudou vyplaceny, v podstatě plníte svoji daňovou povinnost bez přímého „návratu“; jejich principem je tzv. nereciprocita, na rozdíl od poplatků.

Další odpovědi
mosoj

Pokud je to oprávněné, tak do 30 dnů ode dne, kdy tato povinnost vznikla.

JájsemRaibek

Upřesním obé odpovědi:
Protože povinnost podat daňové přiznání je do 31.3., respektive v tomto roce do 1.4.2016, poté běží lhůta 30 dní.
Nejbližší možná doba, kdy vám bude vyplacen přeplatek na dani je 2.5.2016 (nelze dříve).
To, že jste podala daňové přiznání před lhůtou pro podání DaP nic nemění na tom, že případná povinnost podání je do uvedené lhůty 1.4.2016 a nepomůže dřívější podání.

simir7

Do konce dubna.Běžně výplata za březen.Přes finanční úřad do konce dubna.