Ganymede

Prosím pomohl by mi někdo zkontrolovat preklad?

Ahoj na wattpad chci dát svoji povidku a to v angličtině :D myslím, ze mi angličtina jde, umím věci okecat, ale v příběhu to nejde, tak mě zajímá jestli rozumíte tomu, co píšu, nechci to mít úplně profesionálně napsané, čtenáře jsem upozornila na svou angličtinu, jen se ztrácím ve členech a ani z help for English jsem nepochopila pouziti say, tell, speak, talk. Pomohli byste mi prosím? Zajímá mě jestli se to dá vůbec číst :D diky za pomoc, tady je část toho příběhu:
Hi, my name's Nicolas Foster and… yes i'm the robot. I never remember the feel when i found i'm the robot. It was so.. How would you feel? I Just haven't words for this.
My creator is my father, i'm just his project. But i have feels too. I can feel everything!
Actually, im very angry now, my father didn't tell me before.
I was create beacuse it was an experiment, it cost lots of money. Now I'm runnin from them, they did do lots of bad things to me.

Nejlepší odpověď
quentos

Jen tak na první pohled:
I'm a robot (chce to zde neurč. člen, mluví se o robotovi poprvé)… the feeling (pocit)… when I found OUT (zjistil) … I just DON'T HAVE words for this (ještě lépe „I have no words for that“ a vůbec nejlépe „words fail me“ /nemám slov/).
… I have FEELINGS too…
I (já) vždy s velkým I… mezi „im“ chybí apostrof…
I was createD…
… I'm runninG (nebo místo toho G aspoň apostrof, ale to už by bylo nespisovné) AWAY from them (tady chybí nějaká spojka, třeba because) they did (to další „do“ je tam nadbytečné) lots of bad things to me.

pomozme si češtinou: say = říci (obecně), tell – říci někomu (až na vazby typu „you can never tell“ nebo tell something from something /rozpoznat… od…/). Chceme-li say použít ve významu říci „někomu“, musíme užít předložku „to“.
Speak a talk jsou synonyma, talk bývá užíváno v méně formálním kontextu. Celkem dobře to vysvětlují zde http://realli­feglobal.com/how-to-use-say-tell-talk-speak/