Andělé

Prosím,nevíte,jak vyzrát na rychlou kazivost zubů?Po druhém porodu se mi bleskově kazí ☹ Děkuji.

Něco jsem si přečetla na netu,ale nemáte prosím někdo osobní zkušenosti,co pomáhá?
Po druhém porodu (6let) se mi čím dál tím rychleji kazí zuby.Objednám se s jedním bolavým zubem,ale dr.mi jich najde 5 i 6 a tak tam chodím celoročně skoro každý měsíc…:-( Vrtání bolí samozřejmě čím dál tím víc,protože je neustále spravuje.Od druhého těhotenství se mi střídají dvě stoličky se zánětem a do toho samý zubní kaz,nebo se mi rozpadají plomby:-((
Do druhého porodu jsem chodila jen 1× ročně na prohlídky a skoro nikdy mi nic nenašla.Jen v prvním těhotenství,ale časem to přešlo.U obou těhotenství jsem se bombardovala vitamíny,ale u druhého už to stejně nepomohlo.Jsem sice úchyl na sladké,ale to od mala.Nedokážu se ho zříct a tak si aspon po něm,když jsem doma,ihned čistím zuby.Samozřejmě i ráno a večer.
Dr.mi neporadila,jen řekla,že je kazivost dědičná.Zubařské křeslo považuji už za své,jsem na něm častěji než doma:-D.Stal se ze mě posera,vždy mě to tak bolí,že se dopředu klepu strachy.Injekci mi nechce dát,prý se na vrtání nedává,tak stále trpím a trpím ☹ Naposledy tento týd.to tak bolelo,až mi sjela hlava z křesla a nechtěla jsem jí vrátit 😁.
Na netu píšou,že je dobré používat pastu Elmex,ale nic moc jsem toho nenašla.Zeptám se i v lékárně třeba na fluorid.tablety apod.,ale nevíte o nějaké dobré radě? Sladkého se nedokážu vzdát,vždyt ho jím léta a v minulosti jsem žádné problémy neměla a zuby si po něm čistím. Ale nejspíš mi nezbyde ho omezit…Děkuji moc.

Nejlepší odpověď
mosoj

Jedině zvýšená zubní hygiena. Opravdu odstranit při čištění zubů plak (on se vždy při čištění neodstraní)a čištění mezizubních mezer. Doplnit tím Corsodylem. Jenom si myslím že ten gel je slabý, pouze jednoprocentní. Vhodnější by byla 3% ústní voda Corsodyl 3%. Je i lacinější.

Další odpovědi
anonym

Kup si Corsodyl!V lékarně.

Zdroj: http://www.le­karna.cz/corso­dyl-gel-1-50ml/

rosinka

Ty sladkosti myslím nemají až tak velký vliv. Andělé – asi by to chtělo lepší zubařku, která líp poradí, která má i zubní hygienistku, chodíme k ní celá rodina dvakrát ročně, jedna návštěva stojí 530 Kč. Jinak, výborný je ELMEX gel,dá se koupit v lékárně, natřít zuby na noc anebo do takové násady na zuby, nabírat ho na mezizubní kartáček a projíždět málo dostupná místa,používat zubní nit fluoridovanou,např. ORAL B, zelený Listerine,dá se používat Microsilver antibakteriání- k dostání spíš asi u zubaře, a taky se dá zkusit pít ajurvedský čaj KANTAKARI, před polhnutím podržet v puse a pít asi 2 měsíce. Jinak dědičné znamená jenom to, že je třeba snažit se trochu víc, než ostatní, jestli to vůbec dědičné je. Dědičné nerovná se nezměnitelné. Jo, a zubní pasta je nejlepší na to taky ELMEX oranžová s aminofluoridem. To je tak vše, možná ještě vápník,hořčík brát 2:1.
Doplňuji:
Corsodyl je spíš na paradontózu, to moc nepomůže. Tak ať se ti daří ten stav rychle měnit!

rosinka

Dobrá hygiena je sice základ, jak říká Mosoj, ale vždycky to nemusí stačit! Ale to Andělé myslím ví :)

Andělé

Rosinko děkuju 🙂. Čistím si zuby několkrát denně kvůli sladkému.Ráno a večer je to samozřejmostí­.Používám i nit na mezizubní prostory,sice obyč,ale základní hygienu denně dodržuju,jako každý.Ale přesně tak,to nestačí.Potřebuju něco víc a zkusím rady,které tu jsou.Jsem za ně ráda.Děkuju 🙂

Andělé

Jami155,moc děkuju,to si co nejdřív koupím.Děkuju 🙂

Andělé

Rosinko,také moc děkuji za úžasné rady.Nití si denně čistím mezizubní prostory,ale jen obyč.nití.Budu se radami držet,jsem za ně opravdu moc vděčná.Děkuju:-)