ABC123

Zubní plomby

Jsou zubní plomby nějak omezeny velikostně nebo se může dát plomba i třeba na milimetr uraženého zubu?
Doplňuji:
otázka jen pro zajímavost.

Nejlepší odpověď
hanulka11

zubař/ka/ sám nejlépe ví jak zub opravit a milimetr ti určitě nebude nastavovat , to se dá zbrousit

Další odpovědi
Sůwa

Takové malé uražení se obvykle stává u předních zubů a samozřejmě se to opravit dá, dokonce na přední zuby je bílá plomba hrazena pokladnou. Z vlastní zkušenosti ale mohu potvrdit, že to moc dlouho nevydrží. Jednou to mohou ještě opravit v rámce „reklamace“ a pak si to hradíš sám.