Viki12

Je zdravé pít zelený čaj dvakrát denně?

Mám velice ráda zelený čaj. Dávam si ho ke každému většímu jídlu (dvakrát až třikrát denně). Je to zdravé? Nemůže to nějak uškodit?

Nejlepší odpověď
marci1

Je to zdravé. Doporučená denní dávka zeleného čaje pro dosažení maximální účinnosti závisí na konkrétním onemocnění a na základě výsledků jednotlivých studií se velmi liší. Ukazuje se, že optimální denní dávka zeleného čaje je zhruba 3 až 5 šálků, ale skutečné účinky se mohou podstatně lišit osobu od osoby.
https://cs.me­dlicker.com/1330-doporucena-davka-zeleneho-caje

Další odpovědi
Kelt

Zkusit to můžeš, neuškodí to, ale zase nečekej zázraky. Každopádně naše zdraví ovlivňuje mnohem více faktorů, takže když je většina špatných , jeden dobrý to nezahrání. Bůh nenašel v Sodomě ani 10 spravedlivých a Sodoma byla zničena. A tak je to i s naším zdravím.

Edison

Tak když to bude po deseti litrech, uškodí ti i jedinej… 😁

ten který je

Záleží také na ročním období.V zimě je lepší pít černý čaj a v létě zelený.

Když se podíváme na rozložení čaje – zelený, černý a částečně fermentovaný[1], je na podzim a v zimě zcela jistě doporučováno pít spíše čaje tmavší. Zelený čaj příjemně ochlazuje a stahuje horkost, což je vhodné v letním a teplém ročním období. Naproti tomu je černý čaj mnohem více povzbuzující a dokáže tak tělo v chladnějších měsících lépe stimulovat a prohřát,

Zdroj: http://www.epochti­mes.cz/20091114­11502/ZDRAVI-Caj-pro-zimni-obdobi.html

mosoj

S takovými starostmi , musíš mít ten život hódně těžký.