Prosím,musím mít při prodeji garáže udělaný odhad?Když s nabízenou cenou kupující souhlasí?Díky

Nejlepší odpověď
Hlada

Nemusíte mít udělaný odhad, ale znalecký posudek od soudního znalce. Bude ho vyžadovat finanční úřad k přiznání k dani z převodu nemovitosti. Tu platíte podle toho, která cena bude vyšší. Prodejní nebo určená znalcem.

Další odpovědi
hanny 2

Nemusíte.

pusinka50

Podle mého nemusí, vždyt daň z příjmu se platí z hodnoty uvedené v kupní smlouvě, která se přiloží k přiznání, ne? Když prodávám byt, taky si neberu soudního znalce, buď si stanovím cenu sama nebo za pomoci třeba realitky. Ale není nic jednoduššího, než zvednout telefon a zavolat finanční úřad odd. daní z příjmů.

anonym

Jedinou správnou odpověď zde uvedl Hlada. Při převodu nemovitostí musí být dle § 10, odst. a), zákona č.357/1992 Sb. „cena zjištěná podle zvláštního právního předpisu“, což volně přeloženo znamená úřední odhad, respektive znalecký posudek. Jedinou výjimkou může být převod pozemků, kde je cena sjednaná vyšší, než obecně známá cena, dle které vyměřuje daň z nemovitosti(po­zemků) přímo příslušný finanční úřad. Ale i zde se potom jedná o dobrou vůli ze strany úřadu a nelze předpokládat, že takto bude FÚ postupovat ve všech případech.