kia

Jak zjistím, kolik stojí m2 mého pozemku?

Nechce se mi na katastr.

Nejlepší odpověď
annas

Dotaz je nepřesný , neuvedl jste k čemu cenu potřebujete. Liší se podle oblastí, zda jde o stavební místo, či jen pole atd.

Podívejte se do odkazu, ale jde jen o předběžnou informaci.

http://www.po­zemkyafarmy.cz/ce­na-pudy.html

Ceny pozemků
„Databáze cen pozemků je unikátní projekt, který nabízí odborné a laické veřejnosti hodnotná data o tržních cenách pozemků v celé ČR (s vyjímkou měst, která mají schválenou cenovou mapu Ministerstvem financí)“

http://www.cscom­.cz/ceny_pozem­ku.php

Další odpovědi
Dochy

Podívej se do kupní smlouvy 😉
Jinak záleží na typu pozemku, poloze, kvalitě,… a hlavně na tom jestli je šance že ho někdo bude chtít koupit…

Klaproth

Nejlepší přehled o cenách mají místní realitní kanceláře. A proč na katastr? Tam ti cenu neřeknou.

dudu

Informaci o cenách obvyklých v dané lokalitě má určitě k dispozici obecní úřad.
Určitým vodítkem jsou též údaje nabízené na odkup od realitek. Sleduji jejich vývoj a beru na vědomí, že ceny za metr orné půdy se během pěti let zvýšily o více než 100%, Prodávat dnes půdu je nyní iracionální!!

Smlouvyzdarm

Katastr by byl zbytečný. Tam se dá zjistit BPEJ, a to samo o sobě nemá žádnou vypovídací hodnotu. Navíc se to zobrazuje i na stránkách nahlížení do kn, čili nemá smysl někam chodit. Mnohem důležitější může být územní plán, protože i orná půda může být v zastavitelném území, a to potom bude mít úplně jinou cenu.

faap

Záleží, co na tom pozemku máš. S naceněním ti pomůže realitka.

zloba987

Nevím, co na pozemku máš, ale nám dělali nacenění pozemku (zahrada plus chata) z jedné realitky a byli jsme teda moc spokojení. Nakonec nám to i za tu cenu prodali.

nemorosa1

zlobo, můžeš mi říct, která realitka vám dělala nacenění? taky bysme potřebovali

zloba987

nejde mi odpovědět k původní reakci, tak snad si to tu přečteš…dělali nám to z edoxreality.cz