wocas

Kolik zhruba stojí m2 zahrady ?

Dobrý den,
rozmýšlím prodat zahradu. Má téměř 4.000 m2, leží uvnitř klidné malé obce, na zahradě vlastní studna, elektřina, kanalizace na hranici pozemku. Je pěkná, orientovaná na jih,velmi mírný svah. Snadno si tam dokážu představit 2 vily. Za kolik by tak zhruba mohl být m2 takovéto zahrady, aby mi neošidili ?
Děkuji
Doplňuji:
Zahrada je skutečně v intravilánu, postavit 2 vily by určitě šlo, již kolem brousí mlsní kocouři…

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat na inzeráty, kde jsou nabídky zahrad. Uděláte si představu.

http://reality­.bazos.cz/pro­dam/zahrada/

http://aukro.cz/pro­dej-cr-pozemky-zahrady-64798

Samozřejmě záleží na dalších okolnostech – např. lokalitě, atraktivitě, občanské vybavenosti, zda jde o zahradu, stavební místo atd. .
http://www.ak­tualne.cz/wiki/by­dleni/reality/ce­ny-pozemku-v-cr/r~i:wiki:3141/

Další odpovědi
Funna

na to ti odpoví jen realitní makléř, který zná situaci v dané lokalitě…protože cena je přímo závislá na místě v republice a na poptávce v dané lokalitě…malá obec může ležet od Aše až po Ostravu…

anonym

…„Snadno si tam dokážu představit 2 vily“…
Jedná se o zahradu a nebo dvě stavební parcely?? – to má na cenu výrazný vliv…
😉
Jistou představu můžeš získat z parcel nabízených v okolí, tady – http://cenove­mapy.bezrealit­ky.cz/ – se můžeš podívat na ´cenovou mapu´ dané oblasti, ale cena je stejně v nejvyšší míře závislá na zájmu kupců…
😉

dudu

Pozor na dva velmi důležité aspekty a sice, zda se parcely opravdu nacházejí v intravilánu a především pak, jsou-li územním plánem obce předurčeny k občanské zástavbě. Podle těchto podmínek se cena čtverečního metru může pohybovat od pár desítek korun až k několika set, nebo tisícům korun!

Pepa25

Opakuji se, ale o ceně nemovitosti rozhoduje poloha, poloha a až na třetím místě jiné faktory. Samozřejmě v tomto případě skutečnost, jestli se opravdu dá na těch pozemcích stavět a jak je to se zasíťováním.

Michálek1245

Jak kde a jak od koho a samozřejmě záleží i na tom, kdy kupujete. :) My jsme si pořídili kousek zahrady s chalupou za relativně rozumnou cenu 500 Kč za metr čtvereční. Ale je pravda, že je to jen malá zahrádka, kde máme vybavení a zahradní stolky od https://www.sve­trelaxu.cz/ka­tegorie/zahrad­ni-stolky-78/ . Ale nám to stačí. Nechtěli jsme nic, co bychom museli nějak pravidelně sekat a co by nám zabralo moc práce na údržbu. 🙂

Jiřinkovy

Já jsem velice výhodně prodal zahradu u Prahy, a to přes realitní kancelář www.edoxreality.cz, realitní makléř jednal velice rychle, a kupce na moji zahradu dokázal najít za necelých 14 dnů.