Avatar uživatele
AnnMary

Odhad nemovitosti – bez odhadce?

Je možné někde na internetu získat odhad bytu nejlépe zdarma?
Jep ravděpodobné, že odhadce určí odhad ve stejné výši jako je kupní cena bytu?
Díky
Doplňuji:
Odhad bytu online by byl pouze pro mě (pouze orientační), vím, že za razítko budu muset zaplatit…jen doufám, že rozdíl mezi kupní cenou a odhadní nebude třeba 100 a více tisíc.....

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4082 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Kdepak, nic takového není. Musíš mít, státem pověřeného odhadce.
Doplňuji:
To si piš, že rozdíl bude (může být) markantní. Uvedu příklad: prodávám byt (dům) a jsem z novým majitelem dohodnut na pevné částce, ale protože musím mít úřední odhad, může ( ale nemusí)odhadce tuto cenu navýšit i o těch sto tisíc. A daň z převodu nemovitostí platíš z částky, která je vyšší, ať je to kupní nebo odhadní cena!

Ještě jeden dovětek. U nás, v republice je to uděláno tak, že pokud jistíš bytem (domem) hypotéku, odhad této nemovitosti je podhodnocen, ale pokud chceš pojistit tuto nemovitost, je odhad nadhodnocen!

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Tak odhadnout ti to mohu i já, ale platí se za to razítko, které k tomu potřebuješ. Já ti žádné nedám, takže ti to bude k ničemu.
Pochybuju, že ti někdo udělá odhad zdarma.
Kupní cena a odhad se může lišit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mojitek

To bych nedělal,to je jako byste si nechala určit diagnózu přes web.Ten odhadce tam musí být a celé to prolézt.Okolí na cenu nemovitosti hraje taky důležitou roli

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
PetraLehka

Odhad nemovitostí je samozřejmě možný i přes internet. My jsme k tomu využili společnost https://www.ma­xima.cz/online-odhad-nemovitosti/ , která nám byt nejprve dobře odhadla a pak i bez provize prodala.

před 1621 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek