AnnMary

Odhad nemovitosti – bez odhadce?

Je možné někde na internetu získat odhad bytu nejlépe zdarma?
Jep ravděpodobné, že odhadce určí odhad ve stejné výši jako je kupní cena bytu?
Díky
Doplňuji:
Odhad bytu online by byl pouze pro mě (pouze orientační), vím, že za razítko budu muset zaplatit…jen doufám, že rozdíl mezi kupní cenou a odhadní nebude třeba 100 a více tisíc.....

Nejlepší odpověď
anonym

Kdepak, nic takového není. Musíš mít, státem pověřeného odhadce.
Doplňuji:
To si piš, že rozdíl bude (může být) markantní. Uvedu příklad: prodávám byt (dům) a jsem z novým majitelem dohodnut na pevné částce, ale protože musím mít úřední odhad, může ( ale nemusí)odhadce tuto cenu navýšit i o těch sto tisíc. A daň z převodu nemovitostí platíš z částky, která je vyšší, ať je to kupní nebo odhadní cena!

Ještě jeden dovětek. U nás, v republice je to uděláno tak, že pokud jistíš bytem (domem) hypotéku, odhad této nemovitosti je podhodnocen, ale pokud chceš pojistit tuto nemovitost, je odhad nadhodnocen!

Další odpovědi
JájsemRaibek

Tak odhadnout ti to mohu i já, ale platí se za to razítko, které k tomu potřebuješ. Já ti žádné nedám, takže ti to bude k ničemu.
Pochybuju, že ti někdo udělá odhad zdarma.
Kupní cena a odhad se může lišit.

mojitek

To bych nedělal,to je jako byste si nechala určit diagnózu přes web.Ten odhadce tam musí být a celé to prolézt.Okolí na cenu nemovitosti hraje taky důležitou roli

PetraLehka

Odhad nemovitostí je samozřejmě možný i přes internet. My jsme k tomu využili společnost https://www.ma­xima.cz/online-odhad-nemovitosti/ , která nám byt nejprve dobře odhadla a pak i bez provize prodala.