jiriii

Potřebuji poradit s koupí chaty

Dokázali by jste mi někdo poradit zda je výhodné koupit chatu za tuto cenu?. Odkaz naleznete zde – http://reality­.idnes.cz/deta­il/prodej/cha­ta-chalupa//krecovice-zlibek/4929264?­sh=7569374cc4
Mát to kousek od domu, krajina i místo i chata se mi líbí ale cena se mi zdá vysoká. Přeci je to bez proudu, bez vody a na pronajatým pozemku. Prosím poraďte zda do toho mám jít či raději najít jinou. Jakou myslíte že to má cenu. Moc to spěchá. Děkuji
Doplňuji:
Je to chata 10m od řeky Vltavy.

Odpovědi
mosoj

Bez odpadu ? To nemá ani žumpu ? Cesta blízko stavby, není ani komín, nevlastní pozemek.
Já bych nebral, ani ani za menší peníz.

gnr54

Cena je opravdu přemrštěná!! Můj odhad je tak 80tis. Já bych ještě skusila smlouvat a pokud by nešel na moji cenu,tak bych do toho nešla. Já jsem teď koupila chatku za 15tis a taky na pronajatém pozemku(1200m2) i když tato chatka je hezčí,ale přesto je to moc.Smlouvat,smlou­vat a smlouvat,držím pal­ce.

Sůwa

Našla jsem ti srovnání cen chat v okr. Benešov :
http://www.sre­ality.cz/sear­ch?category_ty­pe_cb=1&catego­ry_main_cb=5&sub%­5B%5D=33&price_min=&pri­ce_max=®ion=&dis­tance=0&rg%5B%5­D=11&dt%5B%5D=48&u­sable_area-min=&usable_area-max=&age=0&ex­tension=0&sor­t=1&perPage=10&hi­deRegions=0&dis­count=-1

Doplňuji:
Teď jsem si ten svůj odkaz pročetla podrobněji a uvedená chata je mezi nimi. Tak do toho bych rozhodně nešla i když cena ostatních je podobná. Když se naštvu na svou chaloupku, tak si hledám na netu chatu, ale pokaždé se musím své chalouce omluvit. Chata na samotě je riziko a v chatové osadě zas není žádné soukromí. Raději si připlatit a postupně zrekonstruovat domek, ale to je pro lidi, kteří práci považují za formu relaxu jako já 🙂

pusinka50

Přesně typem odpovídající chatu, ale v mnohem, mnohem horším stavu, původně bez vody, byla v ní sice elektřina a nechala jsem udělat vrtanou studnu, která ale přestala dávat vodu, jsem před cca 10-ti lety prodala za 330.000 Kč. Také byla blízko, 30 km od města. Cena se mi zdá přiměřená, nemovitosti šly za 10 let nahoru, ikdyž teď díky ekonomické krizi ceny klesají. Platíš totiž za lokalitu a odhadce mi ji i s pozemkem 4 ary odhadl na 700.000 Kč, čili cenu pochopitelně neprodejnou. Živohošť je vyhlášená rekreační oblast, bydlí tam milionáři.
Já osobně bych bez vody a elektriky nekoupila nic, přece jen už je člověk zvyklý se mýt pod vodovodním kohoutkem a ne v řece, natož ve Vltavě. Svítit svíčkami je už dnes drahá záležitost vzhledem k cenám svíček. A hlavně a především, bych neradila kupovat nic, co nestojí na vlastním pozemku. Lesníci budou chtít pozemek prodat nebo zatouží po té chatě, takže si spočítej, jestli budeš mít peníze na cenu pozemku, kdy v této lokalitě se pohybují ceny zhruba 3.500 Kč za m2, máš zbytečný milionek či víc?

mladek

Myslím,že ta cena je přiměřaná.Eletkřina tam je taky vyřešená spolu i s topením.Záchod se dá použít chemický nebo třeba kompostovací.

Má to sice své mínusy,ale i své plusy.Ale nejspíš budete jezdit na chatu kvůli přírodě a tak to vše k tomu patří.

olek

jirii, to mě zpětně zajímalo jak jste nákupem chaty pochodil, protože dnes co všude čtu tak se za takovou chlupu platí zlatem a ještě Vám za ni ruce utrhnou: https://www.e­uro.cz/light/pe­tr-morcinek-prodavate-chatu-ted-vydelate-1405983
docela lituji, že jsem sám před lety nějakou chalupu nekoupit, ale pozdě bych honit, ostatně tehdy ani nebyly peníze nazbyt jako nyní, avšak teď je vše tak předražené, že jednoho přejde i chuť těžce uspořené peníze minout.
Každopádně jiriii, pokud sem ještě chodíte budu rád za zprávu, retrospektivně by to mohlo být zajímavé.

vysmek ondra

Raději bych se podíval po nějakém pozemku a následně si nechal novou chatu postavit. Když se podíváš na nabídku https://www.domky-delta.cz/ tak na tom budeš pořád lépe.