klumprt

Nevlastním chatu.

Nevlastním chatu, ale občas si představuju, jaké by to bylo mít chatu na hezkém místě, sedět u ní na zahrádce s nějakými přáteli, pít pivo a grilovat.
Jenže máme rodinný dům a pořizovat si ještě chatu by byla hloupost. Vím kolik se toho musí udělat kolem domu, než si takhle člověk může sednout, a to bych měl dělat všechno dvakrát?

Další odpovědi
paul1

Nevlastním chatu.

Měli jsme chatu, byt v paneláku a garáž na sídlišti. Bylo to nějaké roztahané, náročné na čas, tak jsme všechno prodali a koupili dům, kde máme vše na jednom místě a vyhovuje nám to. Také
je to i kvůli tomu, že už máme svoje roky a to přemisťování nás trochu zmáhalo. Okolí domu a zahradu, za kterou máme kus pole, se snažíme udržovat v takové trochu divočině, nic vyumělkovaného, aby nás to nenudilo

Mc Merkurion

jiná odpověď

… k čemu by mi byla ??? a co ty ??? furt jen vyzvídáš …

Brblal

Ano, vlastním chatu.

Ano, máme chatu na Křivoklátsku (okres Rakovník) v údolí řeky Berounky, nemáme tam proud, ale zase je tam ticho a klid, jezdíme tam od jara do podzimu, přes den se sluníme a koupeme v Berounce, večer přijdou známí z okolí k ohni a popovídáme.

Nebo chodíme na procházky okolo Berounky (do leva nebo do prava), všude jsou tam chaty.

Máme ji asi 80 m od Berounky, ale o několik metrů výše, takže když byly největší povodně, zůstala naše chata v suchu (nezatopená).

Když dochází jídlo, jedeme na nákup autem do obce Křivoklát (asi 3 km).

Brblal

Ještě bych dodal, že na chatě máme kamna „Rekreant“ na dřevo (topíme dřevem, v lese je spousta větví) a také tam máme dvouplotýnkový vařič na propan butan.
Vodu si vozíme, nebo natočíme u pumpy na mytí (je tam studna s pumpou).

Brblal

A v lese je ještě studánka, voda je v ní čistá (nechali jsme udělat rozbor), ale my ji raději nepijeme, vozíme si balenou v PETkách.

Brblal

Pokud by voda došla tak ta z pumpy (ze studny) se samozřejmě převaří, před použitím.

Brblal

Jinak když je vlhko roste v lese plno hub.
Je tam čisto a klid.

Brblal

Jinak mobilní signál tam je a 100m od nás známí v chatě mají proud 230V, tak si můžeme u nich nabít mobily.

Dochy

Jasně… vy máte signál, oni elektriku… Vy k nim nabíjet, oni k vám volat. Zkrátka romantická chata 😉

Brblal

Já na chatě telefon používám jen na volání, jinak odpočinek, koupání, čtení knížek a časopisů, poslech rádia (na baterky vydrži hrát celé léto – jen přes víkendy tam jezdíme). Jinak slunění a koupání v řece Berounce.