Prosím jak mam vypocitat u pravouhleho trojuhelniku odvesny kdyz znam jen preponu a pravy uhel?

Nejlepší odpověď
Vojtěch

Délku odvěsen nelze z tohoto zadání spočítat, respektivě řešení je nekonečně mnoho. Podívej se na odkaz. Bod C může ležet kdekoliv na kružnici (trojúhelník je stále pravoúhlý a nemění se ani délka přepony) a s každou jeho jinou polohou je jiná i délka odvěsen.

Zdroj: http://www.aris­toteles.cz/ma­tematika/pravou­hly_trojuhelnik/pra­vouhly-trojuhelnik.php

Další odpovědi
Michal Kole

Zkusil bych funkce sinus nebo kosinus

Děda Louda

To se ti při tomto zadání nepodaří.
Současně gratuluji Michalovi k zisku trvalého zaměstnání.