Avatar uživatele
L´ú$C&*

Prosím, dalo by se to nějak udělat?

Dobrý den. u nás v práci máme 1 počítač "na volno". Tím myslím, že když si udělám svojí práci na mém pracovní počítači, můžu jít na ten "volný" a tam jít na internet ( na pracovních počítačích máme zakázáno chodit na internet apod-prý by se mohly smazat důležitá data-že se tam dostane vir apod.). Když chvi jít na ten "volný" PC musím požádat Spráce počítače aby mi tam zadal heslo a já na PC mohla jít. Jde o to, že správcem počítače je jedna velice nepříjemná žena, kterou když požádám, má obličeje a různé připomínky. řekla jsem toto řediteli a ten mi řekl, že až mě tam ta žena pustí, mám si najet na uživatelské účty a vytvořit si svůj účet s heslem. Já jsem ho měla normálně, jenomže ona mi změnila heslo a dala si tam svoje. Potom jsem si opět "tajně" zadala svoje, ale co ona neudělala... Když jsem se šla do složky Uživatelské účty podívat, byl tam napsaný jen její účet a můj tam nikde nebyl. Myslím si, že ho smazala. Zajimalo by mne, jestli jsem pořád v databázi uložená a když se přihlásím svojí přezdívkou a heslem, zda mě to přihlásí? Pro jistotu jsem si zadala, že si založím svůj vlastní účet, ale objevilo se mi, že musím požádat Správce počítače. Když jsem se jí zeptala, tak mi to nepovolila. Moje otázky zní: Jsem uložená v databázi a i když ve složce Uživatelské účti není můj účet zapsaný a já se svojí přezdívkou a heslem přihlásím, přihlásí mě to? A jak si založím svůj uživatelský účet aniž bych potřebovala "povolení" od Správce počítače, který by mi ho musel založit? Předem mooooooooc děkuji. ;o). Mějte se hezky!
Doplňuji:
Dobrý den! Udělala jsem jednu chybu. Teď jsem se tam šla rychle podívat a zjistila jsem něco! Ta žena není Správcem počítače ale u svého účtu má napsáno Uživatel s omezeným oprávněním. Správcem počítače jsem byla původně já, ale když mne (asi) smazala, tak ani ona mi to nemůže udělat. Myslím si ale, že když jsem byla Správcem počítače, tak tam jsem uložená pořád. Omlouvám se za chybu, ale dekuji za odpovědi. Mějte se fajn a hezký zbytek dne ;o)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3913 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Bohužel bez správce to nepůjde.
Jediné co by šlo, je to zajít opět za ředitelem, vysvětlit mu situaci a za jeho přítomnosti zrušit správcovsví té pani, která si dělá co chce. Nechat tam třeba správcovství řediteli a byl by klid.
------------
Správce počítače určuje co kdo jak a proč. Pokud ona je s omezeným přístupem znamená to, že je normální uživatel. Nemůže instalovat, měnit hesla kromě svého. Pokud jsi byla dosud správce měla bys jím být i nadále.
Nevím co jsi kde pokazila, takto na dálku složité, to bych musel vědět přesně a lépe vidět.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Katrous

muzes to zkusit ale jestli te to neprihlasi musis udelat svuj ucet s nakym tajnym heslem jak ti ta spravcová mohla zmanit heslo nikomu sve heslo nerikej jj:

Zdroj: www.hasicihranice.mypage.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

pokud mne pamět neklame,tak cesta vede pouze přes "správce počítače"neboli administrátor,ten pokud to tak nastaví,tak nikdo nemá možnost toto nastavení měnit.
tady je link jak upravit účty:
vytvořte si svůj jako správce.

http://www.microsoft.com/…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Toruk

Usiluj o to, aby tvá "pozice" v účtech toho PC nebyla nižší, než u té správcové. Tedy snaž se být opět rovněž správcem- třeba s pomocí ředitele. P.S. nechápu jak ti ta druhá osoba může mařit účet, když máš požehnání od ředitele.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet