aramah

Byla jsem požádána o zrušení hesla…

aby se mohl dotyčný dostat na počítač.
No mám heslo na modemu a když ho zruším tak soused může pracovat na svém PC.
Otázka je co to pro mne bude znamenat mám mu dát tu možnost?
děkuji

Nejlepší odpověď
Dochy

Předpokládám, že jte o wifi router. Doporučuji nerušit heslo,, pokud chce mít soused přístup, tak se domluvte a heslo mu dejte. Ale očekával bych od souseda nějaký příspěvek.
Rizika jsou: soused pojede naplno a vám pojede síť pomalu, soused bude dělat nepravosti a vyšetřovat budou vás, soused předá heslo dalším, kteří moohu dělat nepravosti
Rizika pokud heslo zrušíte: nepravosti může dělat kdokoli v okolí.

Další odpovědi
zjentek

s největší pravděpodobností to bude znamenat, že získá přístup na internet skrze vás- skrze vámi zvoleného způsobu připojení a poskytovatele ..bude mít vliv na rychlost vašeho připojení a taky přístup k datům ve vašem pc.

anonym

Jak zde bylo prozrazeno tak heslo nerušte. Ale máte i další možnosti než jen říci heslo. Způsob který Vám prozradím používají větší korporace a MY DOMA! 🙂

Princip spočívá v tom že na routeru heslo nemáte vůbec. Prostě se Vám tam kdokoliv připojí, ale pointa je v něčem jiném! MAC adresa. Router disponuje filtrováním paketů dle mac adres, jednoduše řečeno – na seznam (whitelist) vložíte svojí adresu síťové karty a přenosy pro Vás budou povoleny, ten kdo se připojí též tak router bude mu pakety odmítat – tzn. že on na internet se nedostane.
Doplňuji:
Ještě bych doplnil diskuzi ohledně bezpečnosti:

Do souborů se Vám nedostane ale pokud je to IT geek (nějaký professional) bude pro něj to nejmenší zasadit do routeru štěnici – tedy on bude odposlouchávat odchozí / příchozí pakety které následně dekóduje a může z nich zjistit prakticky vše – Skype komunikace, Platby přes internet, Osobní údaje, Hesla, Přístupové údaje, Citlivé údaje (Číslo karty), atp.

beer

Pokud se bude s tebou podílet na placení připojení, tak proč ne?
Může to také být tvůj kamarád a můžeš mu poskytnout heslo zdarma – záleží jen na tobě..
Heslo můžeš kdykoliv změnit.
Doplňuji:
Ale pokud je to v paneláku, nebo i jinde, kde je spousta počítačů v okolí, dal bych mu jen tvoje heslo.

anonym

Heslo vkládáš pro vlastní zabezpečení. Platí to všude. Záleží jenom na Tobě, zda jsi ochotná sousedovi vyjít vstříc. Každopádně bych ale od něj žádala vysvětlení, proč to po Tobě chce. Pokud se s Tebou „veze“ v přijímání internetu, tak bych si skutečně dobře rozmyslela, zda k takovému kromu přikročím. Předpokládám, že Ti přispívá 50% na náklady za internet.
Rizikem nemusí být pouze osoba souseda, ale všechny jeho návštěvy a známí, kteří na jeho počítači budou pracovat.
Jestliže Ti na náklady nepřispívá, tak se s ním o tom vůbec nebav.

terry

To jde o to, z jakéhp důvodu. Jestli chce jen používat nebo ti bude něco opravovat?
Je to věc důvěry.

aramah

1564 moc děkuji

anonym

Není zač, když umím poradím 🙂 Jen si prosím nepleťte moji přezdívku. Začínající řetězec není číslice 1 ale malé písmeno l, ale to je detail.

aramah

omlouvám se, nevšimla jsem si

Dochy

Ještě jak píše I564. filtrování na MAC je fajn, ale také není 100%. lepší je kombinace obojího. Ideálně pokud v okolí najdete někoho, komu věříte a kdo se vyzná

anonym

100% není nic, ale filtrování MAC je rozhodně bezpečnější než heslo které lze prolomit od několika minut do několika dní. MAC adresa lze změnit pouze softwarově, ale nikoliv hardwarově jelikož flash čip je vytvářen typu Read-Only (Pouze čtení). My ve škole např. nemáme heslo ani mac, ale přihlašujeme se pomocí mailu tak že to prostě nerozlousknete. Ale nastavení je opravdu složité – po 3 dnech v domácích podmínkách se mi zařadilo. Pointa je v tom že je to Firemní Wi-Fi která čerpá data z určité databáze – Jméno, Heslo, popř. certifikát, PIN, Puk. Prakticky neomezené údaje. Ale spárovaní takové je tak velmi těžké že jsem rád že jednu na filtrovaných mac.

aramah

zjentek to se může dostat i do mích tajných složek? Hodně platím přes net tak by se dostal i kmému účtu? Tedy kdyby chtěl?

Dochy

Pokud mu dáte přístup jen na router, pak to jestli se dostane na váš počítač záleží na tom, jak jej máte nastaven. Obvykle by se na počítač dostat neměl, pokud nemáte nějaké adresáře sdílené. Ale win obecně byli poměrně děravé a tím, že mu dovolíte být na stejné síti si bezpečnost o něco snížíte. Odtud se víc těžko radí protože o vašem počítači ani sousedovi téměř nic nevíme 😉 Co předpokládám je, že máte WIFI router a počítač, soused má svůj počítač a rád by se přes vaše WIFI dostal se svým počítačem na internet. (Nejistotu mi dělá kromě jiného věta z dotazu: „aby se mohl dotyčný dostat na počítač“

aramah

Dochy děkuji

Funna

do tvÝch taj ných složek se dostat nemůže…pokud se jedná o pravdu o wi-fi router…protože pojem pracovat na modemu je nesmysl…

aramah

Funna tak díky 🙂

aramah

Jde o to že chce hlavně na skype, je to učitel a chce komunikovat s rodinou v zahraničí.Pot­řebuje to na půl roku.
Ráda bych vyhověla ale vidíte že jsem úplnej antitalent proto se ptám abych si nenadrobila 🙂

zjentek

..a je ten učitel české národnosti???

zjentek

no mi dělá starost ještě toto: učitel, má rodinu v zahraničí, chce je kontaktovat a jako nejlepší cestu k tomuto účelu zvolí sousedku, protože má pc a nemá připojení na net, učitel ,) ..to se často nevidí, jak dobře jej znáš? ..moc se dívám na americké krimi ,)

Funna

připrav se na to, že s tebou bude sdílet internetové připojení…takže omezí tvoji přenosou rychlost (případně objem dat)…v každém případě, ty nějaký internet platíš…takže pokud se chce soused připojit na tvůj placený net, měla bys po něm chtít půlku platby za tuto službu…a heslo v žádném případě neruš…pak bude tvoje wi-fina přístupná pro všechny v dosahu signálu…takže maximálně zděl sousedovi svoje heslo…a to si ještě dobře rozmysli…