smazkaa23

Lze na PC upravit datum a čas i když nemá přístup k účtu správce?

Doplňuji:
Je nastavený rok 2003.

Nejlepší odpověď
Bedy

Ano, v BIOSu. Předpokládám ale, že to bude chtít zkušenějšího uživatele.
Do BIOSu se dostaneš pomocí nějaké klávesy – zpravidla to je F2 nebo Delete, ale jsou případy, kdy se dostaneš do BIOSu pomocí Escapu apod.
Onu klávesu musíš držet hned po stisknutí tlačítka napájení (po zapnutí počítače).
Změna datumu by měla být v základním nastavení.

Další odpovědi
huxa

ano, v biosu

cochee

Doplním pány přede mnou, je důležité, o kolik to chceš upravit. Protože pokud má správce systému nastaveno řízení času přes časový server na internetu, tak ti ten časový posuv může opravit zpátky. Ale nemusí, záleží, jak je posuv velký, když je příliš velký (nevím, kolik), tak Windows tu opravu odmítne.