Minas

Projdu do druhého ročníku vysoké školy?

Ahoj! Jsem prvním rokem na VŠ a jsem stále zmaten ze systému, který tu je. Tuším, že nezvládnu jeden/dva předměty, ale v pořádku splním požadovaný počet kreditů pro postup do dalšího ročníku. Umožní se mi vstup i do druhého ročníku, i přestože jsem nezvládnul dané předměty i přesto, že jsem splnil svoje kredity? Můžu si ty předměty dodělat jindy?

Odpovědi
quentos

Ano, obvykle je lze dodělat i jindy, ale spolehlivě o tom informují na katedře/fakultě, každá to může mít jinak.
Vysokoškolák, a napíše „danný“? To je tedy úroveň.

JežíšKristus

Na některých fakultách nemůžeš

Fyzik

Školy obvykle mají počet kreditů pro projití do dalšího semestru (na VUT tuším 11) a pak počet kreditů pro projití do dalšího ročníku (tuším 50). Když splníš obě podmínky, můžeš dál. My navíc máme pravidlo že můžeš předmět opakovat jen jednou. To jsou na každé škole veřejně známé věci, takže mě zaráží, že se nejdřív neptáš ostatních studentů nebo na studijním.