Avatar uživatele
poličkofil

Jak fungují kredity na VŠ?

Zdravím,

možná je to hloupá otázka, ale pro jistotu se zeptám.
Když je na webu školy napsáno: Pro uzavření 1. ročníku bakalářského studia je třeba dosáhnout nejméně 50 kreditů, znamená to, že v zimním semestru si mohu zapsat předměty třeba jen za 5 kreditů a v letním už to musím dohonit a zapsat je za 45? (jedná se o UK)

Já to snad chápu, ale mám talent, spoustu věcí pochopit úplně jinak, než byly myšleny, takže se radši ptám.

Děkuji.

Fungování kreditů na VŠ

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1296 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Dělal jsem jinou VŠ a někdy nechávám věci na poslední chvíli, ale plánovat si 5 + 45 je dost nezodpovědné. Osobně jsem měl raději zimní semestr než letní, protože jsou tam vánoční prázdniny a přišlo mi víc prostoru se připravit na zápočty a zkoušky (navíc neholduju zimním sportům a koncem jara měl člověk spíš jiné zájmy než se učit, takže přinutit se bylo těžší).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Malvína

První ročník je první ročník. Dle mého je na tobě jak si to rozvrhneš. Ale radila bych střádat si kredity postupně a ne na poslední chvíli.
Abys tyto informace věděl s naprostou jistotou, zeptej se na UK nějakého z profesorů.

Upravil/a: Malvína

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Schluker

V zasade ano, dulezite ale je kredity take ziskat uspesnym zapoctem/zkouskou. Zkontrolujte si take, ktere predmety mate povinne a povinne volitelne, at Vam neco nechybi..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Ano. Mohou být i další podmínky. Ale bacha, ty kredity musíš ale také vyhrát (projít zkouškama či klasifikací kde je to třeba). Mít zápis nestačí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Nevím, jestli tam nejsou ještě další podmínky. Bylo by lepší se na to zeptat na studijním oddělení fakulty. 45 kreditů za semestr by se asi dohánělo těžko, radši se snaž získat v zimním semestru něco kolem 25 kreditů, možná i trochu víc, protože v letním semestru mohou být těžší předměty než v zimním.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
poličkofil

Jen na upřesněnou. Já si neplánuji 45 kreditů na letní semestr. Byl to jen příklad ;)

před 1296 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek